Trabzon’da bir ilçe belediyesi patoz hakkında izin kararı aldı

KTÜ'lü uzman uyardı! Çocukların yüzde 5'inde görülüyor KTÜ'lü uzman uyardı! Çocukların yüzde 5'inde görülüyor

Trabzon’un Araklı ilçesinde fındığı patoza vurma işlemi izne bağlandı. Belediyeden yapılan açıklamada, “İlçemizde fındığını patoza vurmak isteyen fındık sahiplerinin, Belediye Zabıta Müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir.” denildi. Patoz vurma için para alındığı iddialarının da asılsız olduğunu kaydeden belediye, sorumlular hakkında suç duyurusu yapıldığını kaydetti.

Araklı'da patoz izne bağlandı

Trabzon’un Araklı ilçesinde fındığı patoza vurma işlemi Zabıta Müdürlüğünden alınacak izne bağlandı. Trabzon'daki Araklı Belediyesinden yapılan açıklamada, “İlçemizde fındığını patoza vurmak isteyen fındık sahiplerinin, Belediye Zabıta Müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir. Bu izin, gelişigüzel ve kontrolsüzce patoz işleminin yapılmaması, logarların tıkanmaması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için gerekli kılınmıştır. Belediye Zabıta Müdürlüğünden izin almadan fındığını patoza vurduran fındık sahibi ve patoz sahibinin tespiti halinde, haklarında yasal işlem başlatılacağı önemle duyurulur.” denildi.

SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Patoz vurma için para alındığı iddialarının da asılsız olduğunu kaydeden belediye, “Patoza vurmak için para alındığı yönünde yapılan haberler asılsızdır. Bu tarz asılsız haber yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Vatandaşlarımızın bu tarz haberlere itibar etmemeleri önemle rica olunur.” ifadelerine yer verildi. 

Haber: Emir ÖNEL