iPhone başta olmak üzere Apple’ın online ürün satışlarını geçici olarak durdurması sonrası fırsatçılar harekete geçti.

Apple’ın ürünlerinin satışını durdurması sonrası Türkiye’nin en çok kullanılan pazaryeri sitelerinde bazı satıcılar mevcut iPhone modellerini fahiş fiyatlarla satışa sundu. Satışı durdurulan iPhone 13 Pro modellerinde fiyatların 43 bin TL’ye kadar yükseldiği görüldü.

En üst iPhone modeli olan 1 TB’lik iPhone 13 Pro Max’in Türkiye’deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı 22 bin 999 TL iken, bu e-ticaret sitelerinde iPhone 13 modellerine fiyatlar 43 bin 67 TL’lere yükseltildi.

TRT bandrol ücretleri artırıldı! Akıllı telefonlar ve bilgisayarların fiyatları artacak TRT bandrol ücretleri artırıldı! Akıllı telefonlar ve bilgisayarların fiyatları artacak

Resmi satış fiyatının yüzde 87’leri aşan oranında daha yüksek fiyatlarla fırsatçılık yapan satıcılar, “Son 1 ürün”, “Büyük fırsat ürünü” gibi ifadelerle Black Friday, Efsane Cuma, Efsane Günler gibi güncel kampanyalar arasından kendilerine pay kapmaya çalışıyorlar.

FİYATLAR ÜZERİNDEN TÜKETİCİYİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Fırsatçıların bu adımı fahiş fiyatla da sınırlı kalmadı; sözde indirim adı altında bu fiyatların aslında daha önce hiç olmadığı bir seviye olan 49 bin 999 TL’den indirilerek, 37 bin TL’lere kadar çekildiği belirtilerek, tüketiciler yanıltılıyor.