Trabzonspor’un Medical Park Stadyumu’nda yapılan 7. şampiyonluğun kutlamalarında sahne alması beklenen Yunan şarkıcı Matthaios Tsahouridis program etkinliğinden çıkarıldı.

Müzisyen Apolas Lermi, Matthaios Tsahouridis'in Trabzonspor'un kutlama etkinliğinden neden çıkarıldığını açıkladı. Trabzonspor taraftarı olan müzisyen Apolas Lermi, Matthaios'un çıkarılmasından dolayı etkinliğe katılmadığını söyledi.

trabzonspor-haberleri-abd-bile-hayran-kaldi-1652594451884

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Apolas Lermi, “Bu akşam Trabzonspor kupa töreninde Matthaios Tsahouridis ile beraber planladığımız program bazı siyasi çevrelerin baskısından sonra Trabzonspor yönetimi tarafından iptal edilmiştir. Benden tek başıma sahne yapmam istendi ancak bunu kabul etmedim. Matthaios sahneye çıkmazsa ben de çıkmayacağımı belirttim. Bizi görmek için gelen taraftarlarımızdan özür dileriz.” açıklamasını yaptı.

20220430_2_53336778_76455075_Web

Lermi, Trabzonspor yönetiminin siyasi baskılara boyun eğdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Bu siyasi baskılara boyun eğen Trabzonspor yönetimi Yunanistan bayrağı sallayan 2 futbolcuya gösterdiği anlayışı 2 sanatçıya gösteremedi. Oysa biz Trabzonspor bayrağı sallayıp kemençe eşliğinde Türkçe marşlar seslendirecektik. Herkes bilsin ki memleket sevgimiz hakkında veremeyecek hesabımız yoktur. Başımız dik, omurgamız sağlamdır. Biz müziği ve Trabzonspor’u seviyoruz. Şampiyonluğumuzun böyle gündemlerle kirletilmeye çalışılmasına ve siyasi amaçlar için malzeme yapılmasına karşıyız. Daha önce yaptığımız gibi ortak değerimiz olan kemençe eşliğinde sanata ve barışa hizmet etmeye devam edeceğiz. Şampiyon Trabzonspor."

Avcı'dan Efsane'ye Geçmiş Olsun Ziyareti Avcı'dan Efsane'ye Geçmiş Olsun Ziyareti

trabzonspor-sampiyonluk-kupasini-aldi-14942359_amp

Ümit Özdağ tepki göstermişti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabından, "Değerli Trabzonspor yönetimi, kutlamalara davet ettiğiniz Matthaios Tsahouridis 19 Mayıs 1919’u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Lütfen kutlamaya gölge düşürmesin. Fenerbahçeli bir dosttan uyarı." paylaşımını yapmıştı.