Trabzon, tüm renkleriyle Ankara’da düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri’nde görücüye çıktı.

Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde Trabzon Günleri’nin açılışı yapıldı. Açılışa TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, milletvekilleri, belediyeler, davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

FTsB_SnUsAE0yyv

ŞEHİTLERİN HATIRASI İÇİN EĞLENCELER İPTAL

Trabzon Günleri Kuran-ı Kerim ile başlarken, şehitlerin aziz hatırasına saygı için, etkinliklerin müzik ve eğlence kısımları iptal edildi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “Çok güzel atmosferde salgın şartlarının ortadan kalkmasıyla Trabzon Günleri’nin Ankara’da yapılması sevindirici. Hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

BAKAN SOYLU, BİRLİKTELİK VURGUSU YAPTI

FTtCHtVXsAgj7-6

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açılış töreninde katılımcılara seslendi. Bakan Soylu, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımızla oturup konuştuk. Eğlence yapmama kararı aldık. Şehitlerimizin hassasiyetine teşekkür ederiz. Şu cümleyi unutmamak lazım. Birlikte rahmet vardır. Salgının ortaya koyduğu ayrılık bugün itibariyle bitmiştir.” dedi. Konuşmaların ardından Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılışı için kurdele kesildi ve stant ziyaretleri gerçekleştirildi. Trabzon’un yöresel tatlarının da sergilendiği stantlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde Trabzon Günleri’nin açılışı yapıldı. Açılışa TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, milletvekilleri, belediyeler, davetliler ve vatandaşlar katıldı.  Trabzon Günleri Kuran-ı Kerim ile başlarken, şehitlerin aziz hatırasına saygı için, etkinliklerin müzik ve eğlence kısımları iptal edildi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “Çok güzel atmosferde salgın şartlarının ortadan kalkmasıyla Trabzon Günlerinin Ankara’da yapılması sevindirici. Hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

BAKAN SOYLU’DAN BİRLİKTELİK VURGUSU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açılış töreninde katılımcılara seslendi. Bakan Soylu, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımızla oturup konuştuk. Eğlence yapmama kararı aldık. Şehitlerimizin hassasiyetine teşekkür ederiz. Şu cümleyi unutmamak lazım. Birlikte rahmet vardır. Salgının ortaya koyduğu ayrılık bugün itibariyle bitmiştir.” dedi. Konuşmaların ardından Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılışı için kurdele kesildi. Bakan Soylu açılışın ardından bir toplantı için alandan ayrıldı.

Trabzon Araklı'da Patoz izne bağlandı! Trabzon Araklı'da Patoz izne bağlandı!

HACIFAZLIOĞLU: “ÖNCELİĞİMİZ ŞEHRE DESTEK OLMAK”

Ankara 2022 Trabzon Günleri’nde konuşan Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hacıfazlıoğlu da, “Trabzon Fatih’in yönettiği Kanuni’nin doğduğu bir şehir. Trabzonspor’umuzun başarısını kutluyorum. Federasyon olarak önceliğimiz şehrimize destek olmak. Bu yüzden tüm hemşehrilerimizi derneğimize üye olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

ZORLUOĞLU ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARININ İZLENMESİYLE ÖVÜNDÜ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise, “Şampiyon şehrin şampiyon takımın şampiyon taraftarları… Sizi sevgiyle selamlıyorum. İki yıllık zorunlu aradan sonra gurbeti bir arada buluşturan derneğimize teşekkür ediyorum. Trabzon’umuzun kültürünü, mutfağını, sanatını getirdik. Bu sene çok güzel unvanla kalbimizde taşıyarak geldik. Bu sezon özlediğimiz şampiyonluğa ulaştık. Şampiyonluk kutlamaların kavga silah yoktu. Coşku ve heyecan vardı. Kutlamalar tüm dünyada ses getirdi. Görüntüler 1,5 milyara yakın kez izlendi. Kutlamalarımız devam edecek. Yaz boyu memleketimize geldiğinizde gerçekleştireceğiz. Trabzon Büyükşehir olarak Trabzon’u daha yaşanabilir kent haline getirmek için harıl harıl çalışıyoruz. Trabzon değişim ve dönüşüm içerisindedir. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Sayın Süleyman Soylu’ya Valimize ve Dernekler federasyonuna teşekkür ederim diyorum.” şeklinde belirtti.

TRABZON’UMUZU ANKARA’YA TAŞIMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

WhatsApp Image 2022-05-26 at 16.06.25

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “Şehadete yürüyen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Trabzon’umuzu Ankara’ya taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Siz bu şehri tanımanız için insanını tanımanız gerekir. Trabzonspor’un şampiyonluğu bizleri gururlandırmıştır. Trabzon için futbol bir yaşamdır her alanda. Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu memleketimize birçok gurur yaşatmıştır.” dedi.

YÖRESEL ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ankara 2022 Trabzon Günleri’nin başlamasıyla etkinliğe katılan TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindekiler belediyelerin ve derneklerin açmış olduğu stantları tek tek gezdi. Çeşitli ikramlar ve yöresel hediyeler sunuldu. Stantlarda ilçe belediye başkanları karşılama yaptı. Beşikdüzü Belediyesinin standında ise Başkan Ramis Uzun yerine CHP İlçe Başkanı Ahmet Kıran karşıladı. Büyükşehir Belediye standında ise Şentop’a yöresel tatlardan ikram edildi. Tanıtım etkinlikleri renkli görüntülere yol açtı. Stantlara ilgi oldukça yoğundu.

Rabia MOLLAOĞLU/Nurullah CABRİ