Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'un yükselişi ünlü Alman spor dergisi Kicker’da gündem oldu. Trabzonspor'un teknik patronu Abdullah Avcı'nın görüşlerinin yer aldığı Trabzonspor haberinde, "Bir de stoper alırsa Trabzonspor'u Süper Lig'de durduramazlar" ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor'un başarısı dünyada yankı bulmaya devam ediyor

 Süper Lig'de şampiyonluk için olağanüstü performans ortaya koyan Trabzonspor yurt dışında haber olamaya devam ediyor. Almanya'nın ünlü spor dergisi Kicker, bordo-mavili takımın başarısını haber konusu yaptı. Karadeniz devinin teknik direktörü Abdullah Avcı'nın "Henüz oynanmamış 18 maç daha var. Ancak tüm şehrin yıllardır istediği kadar ben de şampiyonluğu istiyorum. Her şey bizim elimizde" şeklindeki sözleri üzerine vurgu yapılan Trabzonspor haberinde, Trabzonspor'un tek rakibinin 10 puan arkasındaki İttifak Holding Konyaspor olduğu aktarıldı.

Stoper arıyor

Kicker dergisi ayrıca Trabzonspor'da defansın önemli ismi Edgar'ın sakatlanıp sezonu kapattığı ve onun yerine transfer şartlarına göre ve kulübün çıkarlarına uygun bir stoper arandığını ifade edildi. Edin Visca'dan sonra stoper transferinin de gerçekleşmesi halinde Süper Lig'de Trabzonspor'un zor durdurulacağına da haberde dikkat çekidi.