Süper Lig'de şampiyonluk için artık son düzlükte yer alan Trabzonspor, Alman basınının manşetlerinde yer almaya başladı.

Alman Sports Chau, "Trabzonspor Süper Lig'de rönesans hayal ediyor" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde, “Trabzonspor, İstanbul'un büyük kulüplerinin Süper Lig'deki hakimiyetini kırmaya hazırlanıyor. Karadeniz takımı şampiyon olmak ve eski günlerin hayallerini yeniden alevlendirmek üzere” dedi.

trabzonspor-18

İşte Frank van der Velden'in raporu:

Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir. Türkiye Süper Ligi'nin şampiyonları 1985'ten beri İstanbul'dan geliyor. Bir zamanlar sadece Bursaspor bu üstünlüğü kısa süreliğine kesintiye uğratmayı başardı. Ama bu 12 yıl önceydi.

Şimdi Trabzonspor, Türk metropolünün büyük kulüplerine karşı bai kaldırmaya hazırlanıyor. Bitime beş maç kala, Karadeniz'deki liman kentinin kulübü zirvede. En yakın takipçisi Fenerbahçe'nin 11 puan önünde. Trabzonspor'un son maçlardan 4 puana ihtiyacı var. Aslında, bordo-mavililer şampiyonluğu uzun zaman önce kazanabilirdi. Son 4 maçta galibiyet alamdıkları için bu iş uzadı. Buna rağmen teknik direktör Abdullah Avcı sakinliğini koruyor. Sadece şampiyonluğu ertelediğini söylüyor. Mutlu sondan kimsenin şüphesi olmasın.

TRABZONSPOR-15

Haberlerde kulüp yapısından bahsederken, yönetim ve öğretmen arasındaki uyum dikkat çekti.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

Trabzonspor, Süper Lig'de İstanbul'un büyük kulüplerinin hakimiyetini kırmaya hazırlanıyor. Karadeniz takımı eski günlerin hayallerini ve şampiyonluğu kazanmak üzere.

Aslında "Bordo-Mavi" şampiyonluğu çok uzun zaman önce kazanabilirdi. Son dört maçta galibiyet alınamadığı için kutlamalar uzadı. Antrenör Abdullah Avcı sakinliğini koruyor. "Şampiyonluk sabır gerektiriyor. Ama sona yaklaşıyoruz. Bizim için her şey çok iyi gidiyor."

Sezona genel bakış

Zaten Trabzonspor sabırla yolunu biliyor. Kulüp ve taraftarları 1984 yılından bu yana 38 yıldır şampiyonluğu bekliyor. Hasret çok büyük. Her yıl, kulüp şampiyonanın favorilerinden biri olarak kabul edilir, ancak defalarca başarısız oldu.

trabzonspor-haberleri-spor-yazarlari-rizespor-trabzonspor-macini-degerlendirdi-1647664688832

23/04/2022 Cumartesi günü takım başarıya giden yola geri dönmek ve bir sonraki adımı atmak istiyor. Ancak rakibi Adana Demirspor şu anda beşinci sırada ve Avrupa Kupası'na katılma mücadelesi veriyor.

Antrenör ve kulüp patronu uyum içinde

Antrenör Abdullah Avcı Çoğu zaman olduğu gibi teknik direktör yıldızdır. Kasım 2020'de görevi Abdullah Avcı devraldı. Kadro planlaması söz konusu olduğunda 58 yaşındaki kulüp patronu Ahmet Ağaoğlu, onunla iyi bir uyum içinde. Haziran 2021'de dernek borçlarını halka arz etti. Buna göre kulübün borçları yaklaşık on ay önce 1.192 milyar Türk Lirası (yaklaşık 114.84 milyon Euro) idi. Devam eden korona pandemisi nedeniyle çok fazla değişmemeliydi. Trabzonspor, büyük İstanbul kulüplerinin çok daha fazla borç biriktirdiğini söylüyor.

trabzonspor 57

Transfer isabeti

Trabzonspor'un Yeni Sezon Transferi Marc Bartra Trabzon'u İspanyollara anlattı! Trabzonspor'un Yeni Sezon Transferi Marc Bartra Trabzon'u İspanyollara anlattı!

Finansman söz konusu olduğunda, transfer piyasası iyi bir gençlik çalışmasının yanı sıra incelik ve hayal gücü gerektirir. Ve Avcı ve Ağaoğlu her şeye sahip görünüyor.

İki amiral gemisi oyuncusu milli kaleci Uğurcan Çakır (26) ve orta saha oyuncusu Abdülkadir Ömür (22). İkisi de kendi gençliklerinden geliyor. Sezon öncesi takıma yapılan sayısız eklemeden ikisi özellikle başarılıydı. Bir tarafta Marek Hamsik (34) var. Uzun yıllar İtalya Serie A'da SSC Napoli forması giyen Slovak, mohawk'ı ile tanınıyor ve IFK Göteborg'dan bedelsiz olarak geldi. Kısa sürede orta sahanın merkezi figürü ve lideri oldu.

En golcü isim 13 golle Danimarkalı Andreas Cornelius. İtalya Serie B'den Parma Calcio'dan geldi. Kulüp, 35 yeni oyuncuya toplam 14,4 milyon euro harcadı.

AHMET AĞAOĞLU YÖNETİMİ

Gösteri yerine disiplin ve verimlilik

Trabzonspor ligin en iyi hücum ve savunmasına sahip ve bu sezon sadece iki kez mağlup oldu. Ancak Hunter'ın ekibi mutlaka gösteriyi temsil etmiyor. Aksine, disiplin ve verimlilik liderleri yapar. Hunter genellikle iyi organize edilmiş bir savunmadan oynamaya izin verir.

Saldırıyı hesaplamak zordur. Golcüler iyi dağılmış durumda. Hamsik'e ek olarak, sadece şu anda 34 yaşında olan Gervinho uluslararası alanda tanınmaktadır. Fildişi Sahilli adam Arsenal FC ve AS Roma için oynadı. Alman taraftarlar, Union Berlin'den ödünç alınan eski Mainz oyuncusu Yunus Malli ve Tymoteusz Puchacz'ı tanıyor.

Yani Trabzonspor