Trabzonspor’da gözler Divan Başkanlığı seçimine çevrildi. Daha önce pandemi nedeniyle ileri bir tarihe bırakılan genel kurul 7 Ocak 2022 tarihi olarak belirlendi. Bu tarih büyük bir tartışma yarattı.

ali sürmen divan kurulu

Mevcut Başkan Ali Sürmen yaptığı açıklamada "Ertelenmiş olan, Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu seçimi 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 09:00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde (Ortahisar) yapılacaktır. Değerli üyelerimize saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’da 25 yıllık üyelik süresini dolduranların Divan Kurulu üyesi olduğu kulüpte 2 bin 100 üye bulunuyor. Daha önce divan başkanlık seçimini tüzük tadilatından sonra yapmayı planlayan başkan Ali Sürmen ve arkadaşlarının bu tarihi 7 Ocak 2022 tarihi olarak belirlemeleri ‘Baskın seçim var’ şeklinde değerlendirildi.

al

Ali Sürmen’e karşı rakip çıkacak mı?

Trabzonspor’da bazı Divan Kurulu üyeleri genel kurul tarihinin belirlenmesinden sonra hareketli saatler yaşamaya başladı. Özellikle Whatsapp gruplarında gündem tamamen Divan başkanlığı kongresine kaydı.

Son aday Şimdi Aday Olamıyor

Son genel kurulda Ali Sürmen ile yarışan Şükrü Kuleyn bu kararı ‘Baskın seçim’ olarak açıkladı. Kuleyn Trabzonspor’da 30 yıllık yönetici olduğu halde şimdi aday olamayacağını belirterek ‘Kurullarda 5 yıl görev yapmış olmak’ maddesini koyanlar bizim gibi eski yöneticileri devre dışı bırakmıştır. Tüzük tadilatı yapılarak bu yeniden düzenlenecekti. Ancak Sayın Sürmen ve arkadaşları baskın bir seçim planlayarak bizleri devre dışı bırakmak istemişlerdir.’ Dedi.

ali sürmen haber trabzospor

Yorum Yok! dedi Aday mesajı verdi

Şükrü Kuleyn ‘ Adayınız var mı?’ sorusuna ‘Yorum yok. Önümüzdeki günlerde öğrenirsiniz’ cevabını verdi. Bu yorum, Şükrü Kuleyn ve arkadaşlarının Ali Sürmen’e karşı rakip çıkararak destekleme çalışmaları içerisinde olduğunu gösterdi.

Son Genel Kurul 2018 yılında yapılmıştı

17 Şubat 2018 tarihinde Ali Sürmen ile Şükrü Kuleyin’in de aday olduğu genel kurulda geçerli oyun 332’sini alan Ali Sürmen yeniden Divan Kurulu Başkanı olurken, Şükrü Kuleyin 137 oy aldı. Beş oy ise geçersiz sayılmıştı.

Yönetim Kurulunda şu isimler yer almıştı.

Ali Sürmen, Selahattin Ahıskalıoğlu, Mehmet Ongan, Muharrem Arz, Yusuf Bahadır, İlyas Akçay, Hadi Eyüboğlu, İsmail İnan