Trabzonspor’da Divan Başkanlık Kurulunun genel kurul tarihini 7 Ocak 2022 olarak belirlemesinden sonra tepkiler çoğalmış mevcut başkan Ali Sürmen’in karşısına rakip çıkarmak için kulisler hareketlenmişti.

divan2

Başkan Ali Sürmen yaptığı açıklamada "Ertelenmiş olan, Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu seçimi 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 09:00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde (Ortahisar) yapılacaktır. Değerli üyelerimize saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

BASKIN SEÇİME KARŞI TEPKİ VAR

Son genel kurulda Ali Sürmen ile yarışan Şükrü Kuleyn bu kararı ‘Baskın seçim’ olarak açıkladı. Kuleyn Trabzonspor’da 30 yıllık yönetici olduğu halde şimdi aday olamayacağını belirterek ‘Kurullarda 5 yıl görev yapmış olmak’ maddesini koyanlar bizim gibi eski yöneticileri devre dışı bırakmıştır. Tüzük tadilatı yapılarak bu yeniden düzenlenecekti. Ancak Sayın Sürmen ve arkadaşları baskın bir seçim planlayarak bizleri devre dışı bırakmak istemişlerdir.’ Demişti. 17 Şubat 2018 tarihinde yapılan son genel kurulda Ali Sürmen’e karşı aday olan Şükrü Kuleyin 332’ye karşı 137 oy almıştı.

HACISALİHOĞLU İLE BULUŞTU

Şükrü Kuleyin, Trabzonspor-Atakaş Hatayspor maçı için geldiği Trabzon’da eski Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile bir araya geldi. Kuleyin bu görüşme ile ilgili 61medya.com’a yaptığı açıklamada ‘Her şey yolunda, sabırlı olacağız’ dedi. Yapılan görüşmede Divan başkanlık genel kurul süreci ele alındı ve şartlar konuşuldu.

ADAYLIK TEKLİFİ YAPILDI

Şükrü Kuleyin Divan Kurulu üyesi arkadaşlarının düşüncelerini Hayrettin Hacısalihoğlu’na aktararak  kendisine adaylık teklifinde bulundu. Kuleyin, görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada ‘ Düşüncelerimizi camiamızın saygın isimlerinden Hayrettin beye ilettik. Kendisi bu teklifimize teşekkür etti ancak zamanın darlığı nedeniyle net bir karar vermedi. Kendisi de gelişmelerden rahatsız. Bugün yarın adayımız netleşecek. Ancak Ali Sürmen’e karşı mutlaka bir aday çıkacaktır’ dedi.

ERDAL ATALAY NE DEMİŞTİ

Divan Kurulu üyesi Erdal Atalay Atalay ‘Ali Sürmen ile 5 kurul başkanının imzaladığı seçimin yapılacak tüzük tadilatından sonra yapılması için alınan ortak karara kimseye sormadan TRABZONSPOR’UN bugünkü puan durumundan istifade ederek erken kongre kararı alması kabul edilemez bir tutumdur.’ Diyerek tepki göstermişti.

Atalay ‘Mahmut Ören başkanlığında bir komite 3 ay çalıştı bir metin hazırladı yönetime sundu. Bu çalışmaları göz önüne almadan kendi iradesi ile 7 Ocak günü kongre kararı aldı. Sözüne ve eylemine güvenilmeyen bir divan başkanımız var’ suçlamasında bulunmuştu.