Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen tüm takımlara öneride bulundu.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen Trabzonspor’un şampiyon olmasının ardından algı operasyonları peşinde koşanlara cevap verdi. Sürmen hoşgörü içinde hareket etmenin zamanının geldiğini söyleyerek “Gelin bir yeni gelenek başlatalım. Başakşehir maçında tüm Süperlig takım taraftarları kendi formalarıyla gelsin, birlikte yan yana maç seyredelim ve şampiyonu da birlikte alkışlayalım. Bu geleneği gelecek yıllara taşıyalım” dedi.

ali sürmen haber trabzospor

ALİ KOÇ İKİNCİLİĞİ BÜYÜK BAŞARI GİBİ GÖRÜYOR

Fenerbahçe’nin algı operasyonlarına karşı cevap veren Sürmen, “Türk futbolunda önemli bir konuma sahip dört büyük kulüpten birinin taraftarları olarak sizlerin renk aşkını ve takımınızı desteklemenizi anlayışla karşılıyorum. Elbette bütün takım taraftarları gibi sizde hak edilen şampiyonluklar görmek istersiniz. Bu sezon çokça hak ettiğimiz şampiyonluğu, liglerin bitimine 3 hafta kala sizden 9 puan önde biz kazandık. Bu sene şampiyonluğu, oynadığımız futbol ile bizim hak ettiğimizi, ilk yarı sonunda siz bile gönülden biliyordunuz. Bizim başkanımız Sayın Ahmet Ali Ağaoğlu 2018 de seçilirken bizden 3 yıl sabır istedi ve 3 yılın sonunda şampiyon yaptı. Ya sizinkiler; 2008 de Sayın Aziz Yıldırım seçilirken, 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü verdi. Ancak 2009/10 sezonunda şampiyonluğu Bursaspor’a kaptırıp,2010/11 de Trabzonspor’dan 9 puan geri kalınca, sözlerini tutmadıkları için ya kendileri gideceklerdi yada hileye başvuracaklardı. Onlar şikeyi seçip, kendilerini size alkışlattılar ama camianıza lekeli bir tarih bıraktılar. Şimdi ise, Sayın Ali Koç size verdiği sözleri yerine getirmemenin hesabını vereceğine, bir taraftan Trabzonspor’u överken, diğer taraftan tarihe geçen megafonlu konuşmalar yaparak sizi tahrik edip kendi başarısızlığını ört bas etti.Üstelik yarattığı müthiş algı ortamı ile size lig  ikinciliğini büyük bir başarı gibi gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu

ali sürmen trabzonspor divan

TÜM SÜPER LİG TAKIM TARAFTARLARI KENDİ FORMALARIYLA GELSİN

Sürmen, Trabzonspor’un her takımın taraftarına saygılı olduğunu söyleyerek Başakşehir karşılaşması için farklı bir öneride bulunarak, “Trabzonspor camiası olarak biz her rengin taraftarına saygılıyız ve kol kola maç seyretmek isteriz. Futbol bu, gelecek yıllarda da şampiyonluklar devam edecek. Kendini kurtarmaya çalışan yöneticiler yüzünden konuşamadığımız, futbolun güzel dilini konuşma vakti geldi de geçiyor bile. Gelin bir yeni gelenek başlatalım. Başakşehir maçında tüm Süperlig takım taraftarları kendi formalarıyla gelsin, birlikte yan yana maç seyredelim ve şampiyonu da birlikte alkışlayalım. Bu geleneği gelecek yıllara taşıyalım” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ