Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu Günebakış gazetesinde yayınlanan bir haberden ötürü Ali Öztürk'e hakaret edince Öztürk Bekaroğluna "Zavallı Profesör" dedi. Bekaroğlu'nun yaşam alanını çöplüğe benzeten Öztürk, Bekaroğlu'nun gerçekte HDP'de politika yapmak istediğini ancak bölgeye gelemeyeceği için CHP'de kaldığını iddia etti. Öztürk ayrıca Bekaroğlu'nun siyasi hayatının Tayyip Erdoğan'a duyduğu kin ve nefretten beslendiğini ileri sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu bir internet sitesinde şahsıma ve gazetemize yönelik yine iftira dolu sözler ve hakaretler savurmuş. Önce bakın nasıl kin ve öfke kusmuş onu aynen kendi ifadelerinden alıp sonra nedenine gelelim; “Trabzon’da günebakış diye iktidar borozanı bir gazete var. Sahibi Ali Öztürk’ü yıllar öncesinden tanırım. Yalan ve iftira ile özdeşleşmiş bu şahsın gazetesinde yazılanlara şüphe ile yaklaşılmalı. Bu gazetede yazılanlara bakılıp da bir kanaate varılmamalı. Doğruluğu mutlaka teyit edilmeli.”

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu ile birbirimizi yıllar öncesinden iyi tanırız. Birbirimizi hem de çok iyi tanırız. KTÜ’de Profesör olduğu yıllarda Trabzon’da İslamcı camia içinde ama apayrı kulvarlarda yaşadık. Biz Büyük Doğu pınarından beslenirken Bekaroğlu ve kendisi gibi birkaç kişi İran ekolü peşinde koşup radikallik satıyordu. Hele hele siyasi partilere küfür diyorlardı. Her şeye rağmen CHP’ye geçene kadar birbirimize saygılı yaklaştık. Aynı masa etrafında zaman zaman oturup fikir alışverişi yapabiliyorduk. Trabzon’a gelişlerinde aradığı isimlerden biri de Ali Öztürk’tü. Ta ki CHP’ye geçene kadar. CHP’ye geçtikten sonra davetine hiçbir arkadaş icabet etmedi.

Bekaroğlu ile CHP’nin özdeşleşmesi imkansızdır. Bekaroğlu’nun esas yeri HDP’Dir. Ancak HDP’ye geçseydi Trabzon’a ve memleketi Rize’ye gelemezdi. Buralarda gezemezdi. Kendisini AK Parti’ye almayan Tayyip Erdoğan’a karşı duyduğu öfkeyle CHP’ye geçti. Bütün meselesi kin ve nefretten ibarettir. Hayatı boyunca bulunduğu her yeri ifsat etmiştir. Refah Partisi bu adamı partiye almamak için uzun süre direndi. Lakin dönemin Trabzon Milletvekili Şeref Malkoç sayesinde ‘küfür’ dediği partinin kapısından içeri girdi. Orada da ifsat faaliyetlerini sürdürdü. Zaten onun içindir ki Tayyip Bey bunu AK Parti’ye yaklaştırmadı.

Şimdi bütün varlığını Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerine oturtan bu profesör kalkmış Ali Öztürk’e iftira atıp kin ve nefret kusuyor. Niye düşmanlık ediyor biliyor musunuz? Kendisine daha önceleri yerinin HDP olduğunu yazıp söylediğimiz için… Bu gazetenin HDPKK’ya karşı tavrını bildiği için…

Gelelim bu son iftiralarının sebebine… Bakınız Bekaroğlu nasıl bir adam. Günebakış gazetesinde 16 Mayıs’ta “Bu işte bir terslik var” başlıklı bir haber çıkmış. Haberin konusu açıklanan çay fiyatı. Haberi Yazı İşleri Müdürümüz yapmış. Çay fiyatının açıklanması sonrası aynı zamanda çay üreticisi olan Yazı İşleri Müdürümüz Songül Mazlum tarafından yapılan bir haber. Fiyatın düşüklüğüne Niğde milletvekili tepki göstermiş, bölge vekilleri göstermemiş. Yazı İşleri Müdürümüz de bunu eleştirmiş. “Vay efendim benim çay eleştirimi bilmiyor musunuz da şimdi kalkmış bölgenin çayla ilgili vekillerini eleştiriyorsunuz?” Haberin yapılış tarihinde gazetede yoktum. Olsaydım bile o haberi ben de yayınlardım. Zira bir araştırma haberi ve yüksek lisansını tamamlamış olan Yazı İşleri Müdürümüz konularına vakıf bir gazeteci. Hele konu üreticisi olduğu çay ve fındık olunca gerçekten başarılı bir gazeteci.

Haberimiz dahi olmayan bir haber konusunda bize iftira atan, buhtanda bulunan bu radikal profesör hiç değişmemiş. Hayatı iftiralarla ve kin ve nefretle devam ediyor. Bize AK Parti yalakalığı yapıştırmaya kalkarken bizim AK Parti’den zerre kadar nemalanmadığımızı, doğrularına ‘doğru’ yanlışlarına ‘yanlış’ dediğimizi çok iyi biliyor. HAS Parti döneminden de biliyor. CHP’ye göç ettikten sonra da biliyor. Lakin bize HDPKK konusundan dolayı öylesine öfkeli ki, bazen böylesi öfke nöbetlerine tutulup iftira ve hakaret için sebep arıyor. Hiç ilgisi olmadığı ve adının bile geçmediği bir haberden ötürü hakaret edip kin ve nefret kusuyor.

6'lı masa üyesi parti adaylarını açıkladı! işte Cumhurbaşkanı adayı 6'lı masa üyesi parti adaylarını açıkladı! işte Cumhurbaşkanı adayı

Bu adama karşı oturup uzun uzadıya ve ayrıntıları ile cevap vermeye gerek görmüyoruz. Zillet çukuruna yuvarlanmış bu profesör bizimle ahrette hesaplaşacağını söylüyor. Allah ve Peygamber düşmanı bir çemberde debelenen bu zavallıya sadece acıyabiliriz. Acınacak halin var Ey Bekaroğlu… Sen, Doğru Yol’da yolunu şaşırmış ve sapkınlığa yuvarlanmış bir zavallıdan ibaretsin. Kimlerle oturup kalktığına bakman bile yeterli. Yani bir kez olsun aynaya bakman bile yeterli. Bak! Kontrol edemediğin öfken seni nerelere sürükledi. Bırak uzun çöple kısa çöpü… Çöplüklerde sürünüyorsun.

Zavallı Profesör…