Doğru demiş eski efsane futbolcumuzu Ali Kemal Denizci, “Abdullah Avcı Trabzonspor’a bir lütufdur” diye.. Denizci’nin bu söylemine göre demek ki sözün bittiği yerdeyiz hoca için. Yani Abdullah hoca maça Nwakaeme’siz başlasa da yaptığı hamleye mecburen doğru diyeceğiz!

Yani Abdullah hoca, Hüseyin’in sakatlanmasıyla oyuncu tercihi ile Yusuf’u kullanmasına “haşa” eleştirmeyeceğiz!

Yani Abdullah hoca, Yusuf’u oyuna aldıktan sonra bu oyuncuyu tekrar ikinci yarıda oyundan tekrar almasına “Neden oyuna soktun? Ve neden oyuna aldın?” demeyeceğiz hocaya..!

Yani Abdullah hoca maça yanlış oyuncu tercihleriyle başlamasına da bir şey diyemeyeceğiz..!

Yani Abdullah Avcı’ya ısrarla Bakasetas’ı oyunda tutmasına ağzımızı açıp bir kelam edemeyeceğiz.

Yani Abdullah Avcı’ya kaç haftadır futbol olarak kötü oynayan takımı için “Aman ha..! Gözünün üzerinden kaşın var” diyemeyeceğiz.

Kısacası, Ali Kemal Denizci Abdullah hocayı öyle korumalı fanusun içerisine öyle bir koyup, lütuflandırdı ki Abdullah hoca ne yaparsa yapsın Trabzonspor’un bugün yaşadığı başarıdan dolayı hocaya hiçbir eleştiri getiremeyeceğiz.

Avcı’ya sadece övgü dolu sözler ile desteklemeye çalışacağız.

Ah Ali Kemal hoca..Belli ki futbolun içerisinde ki şans faktörünü unutmuşsun.

Ah Ali Kemal hocam. Alınan bu kadar puanda Nwakaeme ve Uğurcan’ın katkılarını pas geçmişsin belli ki.

Ah Ali Kemal hocam. Başarıyı sadece Avcı’ya bağlarsan dün akşam ki maçta kaybedilen iki puanı hangi kanala bağlamalıyız.

Sonuç olarak Trabzonspor beraberlik serisine ara vermeden devam ediyor. Karagümrük maçında alınan beraberlikten sonra yine kimse eline puan cetvelini alıp hesap kitap yapmasın. Bu takım berabere de kalsa, mağlup da olsa bu sezonun şampiyonudur.

Gönül isterdi ki kendi evinde Akyazı’da stadı dolduran taraftarlara güzel futbol izlettirip, maçtan farklı bir skorla ayrılsaydı. Bu maçı unutup önümüzdeki haftalara bakmalıyız diye düşünüyorum.