61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "15 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "15 Ağustos 2022"

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Trabzon’da basınla bir araya gelerek soruları cevaplandırdı. 
Babacan, “Yoğunlaştırılmış bir program yaptık. 2 yıl kısa süre içinde tüm il başkanlarımız görevinin başında. Kısa sürede taşkilatlandık. Her konuda eylem planları hazırlıyoruz. Türkiye’de yapılmış en kapsamlı yargı reformu. İlk kez gerçekleştirdik. 11 eylem planı açıkladık. 11 tane daha açıklayacağız. 22 tane eylem planını vatandaşımızın önüne koyacağız.” dedi. 

WhatsApp Image 2022-07-21 at 17.30.41 (3)
Babacan, “6 partiyle yürüttüğümüz çalışma var. Güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgili.. Gerekirse uzlaşma üzerinden de siyaset yapılacağını dünya aleme göstermiş olduk.  İşsizlik her yaş için büyük sorunu. Hayat pahalılığı son 20 yılın en kötü durumu. Ekonomik kriz değil dış politika krizi eğitim krizi yaşıyoruz.  Ekonomik krizin en geç 6 ayda çözeceğimizi düşünüyoruz. Enflasyonu 3 yılda tek haneli rakamlara indireceğiz.  6 ayda krizi çözeriz diyoruz ama Türkiye temerrüd çukuruna düşerse bizim de işimiz zor.” diye konuştu.
Babacan, “6’lı masada seçim güvenliği çalışması var. Ortak çalışma alanları buluyoruz. Bir de ortak Cumhurbaşkanı aday belirleme çalışmamız var.
Birinci tercihimiz 6 partinin ortak aday belirlemesi. Henüz 6’lı masada görüşme yapmadık. Cumhurbaşkanı adayı partililerden biri olabilir dışarıdan da olabilir. Eğer bir isimde uzlaşma sağlanamazsa her parti ayrı seçime gidecek. O zaman partinin genel başkanı doğal Cumhurbaşkanı adayıdır. Önemli bir konu kritik bir süreç yönetiyoruz. Meclis parlamenter sisteme geçene kadar ülkeyi nasıl yönetecek. Bunların hepsini değerlendireceğiz. Hesabını kitabını yapmadığımız hiçbir projenin sözünü vermiyoruz.” şeklinde belirtti.