DEVA Partisi Trabzon Mitingi, Genel Başkan Ali Babacan'ın katılımıyla Atatürk Alanında yapıldı.  "Sallıyoruz iktidara geliyoruz" sloganıyla  başlayan mitinge vatandaşlar ilgi gösterdi.

WhatsApp Image 2022-10-01 at 15.14.03

Mitingin açılış konuşmasını İl Başkanı Kubilay Çiçek yaptı. Başkan Çiçek, "Hepiniz partimizin Karadeniz'deki ilk mitinge hoş geldiniz. Çok şey borçluyum bu şehre ve insanlarına. Hizmet için siyasete girmeyi karar verdim. Çünkü şehrimiz 10 sene öncesi kadar yaşanılabilir değildi. DEVA Partisi’nin liyakatli kadrolarını Trabzonlularla buluşturmak için çalışıyoruz. İşini en iyi yapanların yer aldığı DEVA Partisi’nde yer almaktan gurur duyuyorum. Hepinizi geleceğimize umutla bakmaya davet ediyorum. DEVA Partisi kadroları şimdiden çalışmaya başladı." diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-10-01 at 15.56.33

Katılımcıların tanıtılmasının ardından kürsüye çıkan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Merhaba Trabzon, merhaba şampiyon takımın şehri. Tüm Trabzon'a merhaba. Trabzon demokrasi diyor Trabzon atılım diyor. Trabzon DEVA diyor. DEVA ilk seçimde sandıkları patlatacak. 5. Mitingimizi yapıyoruz. Her mitingde engeller çıkarmaya çalıştılar. Tuvaletleri bile kilitlediler. Bizim mitinglerimizi gölgelemek için farklı etkinlikler yaptılar. Bizi yıldırabildiler mi? Hayır! Hiç kimse bizi engelleyemez. Biz meydanlarda hakkı hakikati adaleti savunuyoruz. Her yerde hukuku savunuyoruz. Eşit vatandaşlığı savunuyoruz. Devayı biz yaşatacağız başkası değil. Bu büyük gençlik olduktan sonra Trabzon'un sırtı yere gelmez. Biz yurdumuzu milletimizi çok seviyoruz. Büyük Türkiye'nin bu duruma düşürülmesine bizim itirazımız var. Türkiye bu coğrafyanın parlayan yıldızı iken komşu ülkelerle kıyaslanmaya üzülüyoruz. Milli paramız Gürcistan Lari’si karşısında nasıl eridi görüyoruz. Burada batan geminin malları diye alışveriş ediyorlar. Ukrayna’da enflasyon yüzde 24 biz de en az yüzde 200. Açıklanan yüzde 80 ama en az yüzde 200. Çarşıya pazara çıkan herkes fiyatlara ne kadar zam geldiğini görüyor. TÜİK ne açıklarsa açıklansın. 2002 seçimlerinde bu meydanda “Bittik da bittik!” yazıyordu. Görevi devralarak 12 bin dolara çıkardık. Ne zaman ki kadrolar bozuldu istişare kültürü terk edildi ülke geriye gitmeye başladı. Milletimizden sınırsız, kredi alanlar ümidi kökerttiler. Türkiye'nin geldiği bu noktada umut olmak için yola çıktık. Allah utandırmasın."  ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-10-01 at 15.56.28

"Her yer DEVA, her yer Babacan sloganları üzerine" Babacan, "DEVA’ya atılan her oy gençlerin onurunu kurtarmaktır. Maşallah gençler heyecanlı dinamik. Ülkemizi düştüğü çukurdan çıkaracağız. Elin Avrupalıları elin Asyalıları bizim gençlerimizden daha mı zeki? Tabii ki hayır. Trabzonspor'umuzun kalecisi Talha Türkiye'de YKS'de derece yaptı. Bizim gençlerimize aynı fırsatlar verilmiyor." diye konuştu.

“GENÇLER İÇİN İNTERNET BEDAVA OLACAK”

Gençlere açıklamalarında ağırlık veren Genel Başkan Babacan, “Yaylaları bilen çok insan vardı. Bir sığır parasına bir araba alınıyordu. Şimdi 5 sığır parasına araba alınıyor. Onlara göre bunlar süfli heves. Arabası evi olmayı aşağılık bir heves olarak görüyorlar. Sen tut dolar kurunu patlat ardından ‘Sufli heves peşinde koşmayın.’ de. Kişiler gelip geçicidir. Biz ülkenin kötü yönetilmesine karşıyız. Ekonomik krizi ortadan kaldıracağız. 6 ayda çözeceğiz. 2 büyük krizi çözdük bunu da çözeceğiz. Son 2 yıldır tek imza, ülkeye kriz üstüne kriz yaşatıyor. Her gence hak ettiği iyi eğitimi vereceğiz. Üniversite diplomasının iş hayatında karşılığı yok. İş bulamayan gençleri eğitim programına alacağız. Kendilerini geliştirmeleri olanak sağlayacağız. Eğitim programlarından mezun olan gençler işe girince uzun süre vergi ödemeyecek işverenler de sigorta primi ödemeyecek. Bunlar sadece bir başlangıç. Vatandaşlarımızı hak ettikleri en son teknolojiyle buluşturacağız. Gençler için internet bedava olacak. Bizim adetimizde gençler hesap ödemez. İfade özgürlüğünün önündeki tüm engelli kaldıracağız" dedi.

“HEP BERABER YARINLARI İNŞA EDELİM”

“Trabzon'un gençleri sizi başkan yapacak” sloganı üzerine Babacan, “Hep beraber başaracağız. DEVA Partisi’ne atılan her oy gençlerin ayakları üzerine durması demektir. DEVA Partisi’ne atılan her oy fırsat eşitliği demektir. DEVA Partisi’ne verilen her oy maddi imkanı olmayan gençlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması demektir. DEVA Partisi’ne verilen her oy emeklinin torunlarına harçlık verebilmesi demektir.  Çiftçinin yüzünün gülmesi demektir. Her beraber yürüyelim hep beraber yarınları inşa edelim. Gençlerin ateşi Trabzon'u yakıyor maşallah. Çiftçimizin borcunu faizsiz iki yıla yayacağız. Ziraat Bankası yeniden üretenin bankası olacak. Hep beraber yapacağız. Tarımsal destekleri sezon başında açıklayacağız. Hasatla birlikte ödeyeceğiz. Maliyetleri aşağı çekeceğiz. Gübre ve yem maliyetinin yarısını ödeyeceğiz.”

“FINDIĞINI 54 LİRAYA SATAN VAR MI?”

Fındık fiyatının 54 TL olarak açıklandığını da ifade eden Genel Başkan Babacan, “Fındık reformu başlatıp verimi zirveye çıkaracağız. Üreticimizin fındık ağacını yenilenmesini sağlayacağız. Çiftçimizin kullandığı mazottan vergi almayacağız. Üreticinin kullandığı elektriğin fiyatını düşüreceğiz. Fındık alım fiyatı 54 lira olarak açıklandı. Fındığını 54 liraya satan var mı? Ne oldu? Biz takip ediyoruz. Çoğu Üretici 38-39'dan sattı. Şimdi 42-43 lira. Öyle billboardlara 54 lira diye ilan vermekle olmaz. Devlet bir ürüne fiyat veriyorsa ürünü o fiyattan almak zorunda. Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor. Devlet Üreticinin yanında olacak. Ekonomi yönetiminin başındayken fındık parasıyla üreticimiz düğün yapabiliyor, evini yenileyebiliyordu. Şimdi koltuk takımı değiştiremiyorsun. Biz teşkilatlarımızla milletimizin yanındayız. Arkadaşlarımız sorunları raporlayıp Genel Merkeze iletiyor. Sorunlar böyle çözülür. Biz her gün vatandaşlarla iç içeyiz." ifadelerini kullandı.

TUTARSIZLIK BEDELİNİ TRABZON ÖDEDİ

Yaylalar üzerine konuşan Babacan, "Of Sürmene Yaylası 15 doktora bedel diye Türkü var. Kötü yönetim yüzünden vatandaşlarımız artık yaylalara da çıkamıyor. Yakın yaylaya gidip gelme 700 lira. Etin kilosu olmuş 200 lira. Bir yandan üretici isyan ediyor bir yandan tüketici isyan ediyor. Bu kötü yönetimin sonucu. Türkiye'de bir tarım, ekonomi, göç politikası yok. Trabzon’un her tarafı bir turizm cenneti değil mi? Tabiat harikası şehrimiz. Suudi Arabistan'a dövüştüler barıştılar derken Trabzon turizmi bu işten çok yara aldı. Tutarsızlık bedelini Trabzon ödedi.” eleştirilerinde bulundu.

TRABZON’A VERİLEN SÖZLERİ HATIRLATTI

Trabzon’a verilen sözleri hatırlatan Babacan, “Demiryolunu Trabzon'a getirdiler mi? Hayır. Güney Çevre Yolu başladı mı? Hayır.  Tramvay geldi mi?  Hayır. Bu şehre verilen sözler tutulmuyor. İlk seçimden sonra kolları sıvayıp sorunları hızlı bir şekilde çözeceğiz. Ülkemiz gerçekten çok büyük bir kriz ortamında. Yaşadığımız bir hukuk ve adalet krizi. Eğitim ve dış politika krizi. Çıkış planları elimizde çok şükür. 6 ayda çok şükür ekonomik krizden çıkacağız. 2 yılda enflasyonu tek haneye düşüreceğiz. 4 yıldır neden enflasyon artıyor. İmza yetkisi sizde.  Atın imzayı çözün çözebiliyorsanız. Biz sadece söz vermiyoruz. Söz uçar yazı kalır derler. Eylem planlarımız var. Yazıya döküyoruz. Eylem planlarımızın hepsinde takvim var." şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2022-10-01 at 15.56.31

Tezahüratlar üzerine Genel Başkan Babacan, "Saat 17.00'de Trabzon'un maçı var sesinizin hepsini burada bitirmeyin" dedi. Bunun üzerine "Büyük Başkan" tezahüratları yapıldı. Babacan, "Bizim bildiğimiz büyük Allah. Bu ülke ne kadar kötü yönetilirse yönetilsin kısa sürede ayağa kalkacak. Eğitimde ciddi atılımlar yapmak zorundayız. Üniversiteleri hayat boyu öğrenim merkezi haline getireceğiz. İnanın ilk 6 ayda yüzler gülecek. 2 sene sonunda Türkiye nefes alacak. Biz boş laf üretmiyoruz. İş üretiyoruz. Ne diyorsak yazılı metinler haline getiriyoruz. Bir siyasi parti 365 günde ne yapacağını madde madde sıralıyor. Dostlar alışverişte görsün diye değil Türkiye'nin en iyi ekonomistleri bizimle çalışıyor. Her şeyi hazırlıyoruz. 12 eylem planı hazırladık. 2 aya kadar 10 tane daha gelecek.” ifadelerini kullandı.

Örs'e yumruk atan vekilin cezası belli oldu! Örs'e yumruk atan vekilin cezası belli oldu!

BİZ EN İLERİ DEMOKRASİYİ HEDEFLİYORUZ

12 eylem planı hazırladıklarını ve 10 eylem planı daha açıklayacaklarını ifade eden Genel Başkan Babacan, şunları kaydetti: “Tarımla başladık. Eylem planları hazırladık. Bunları kimin yapacağının, kimin çalışacağının kadrolarını da hazırlıyoruz. Göç meselesini de açıklıyoruz. 10 tane daha eylem planı geliyor. Biz dersimizi iyi çalışıyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Biz ülkemizi özgürlük demokrasi zenginlik limanına yaklaştıracağız, demir atacağız. Biz en ileri demokrasiyi hedefliyoruz. En ileri Avrupa ise onların standardını hedefliyoruz. Bir kişi her şeyi bilemez. Ben her şeyi bilirim deyip öyle hareket edersen ülke zarar görür. Şu an bunu görüyoruz. Dosdoğru çalışacağız.”

TRABZONLULARDAN SÖZ ALDI

Açıklamalarının ardından Trabzonlulara seslenen Genel başkan Babacan, “Ben yeterli söz verdim. Söz alma sırası bizde.  Trabzon hazır mısın? Türkiye için canla başla çalışacak mıyız? DEVA Partisi’ni iktidara taşıyacak mısınız? Demokrasi için adalet için özgürlük için zenginlik için hazır mısınız?” diye sordu. Evet yanıtını alan Babacan, "Siz hazırsanız biz de hazırız. Sözümüzü aldık."  şeklinde konuştu. DEVA kadrolarının halkı selamlamasının ardından program son buldu.