Abdullah Avcı rotayı çizdi! Abdullah Avcı rotayı çizdi!

Ortahisar Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, Akyazı Şenol Güneş Stadında yaşanan trafik, stattaki protokol sorunu ve tribüne ücretsiz girenlerin olduğunu gündeme getirdi.

Çakıroğlu, “Trabzonspor’un Akyazı Spor Kompleksi yakınında şehir hastanesi çalışmaları başladı. Belki bugün devam etmiyor. Ama bir hastane olacak orada. Size daha fazla sorumluluk yüklüyorum. Şehrimize 806 bin nüfusa sahip. Protokol VIP diye adlandırılan birimlerimiz var. Trabzonspor’un protokolde birleştiği yer sanki Trabzon’un sahibi gibi. Emniyetle karşı karşıya gelecek insan olmadığımızı herkes bilir. Çıkışlarda yaşadığımız sorunlar ayrıcalıkların ayrıcalıklı hale gelmesi bir yolun kapatılması vatandaşı bir yere boğması noktasında ciddi problemimiz var.

Hangisini eleştirelim?

Staddaki güvenlikten sorumlu, özel güvenlik parasını ödemeden stada aldığı seyirciyi mi eleştirelim, yoksa protokolde olmaması gerekenlerin protokolde olmasını mı, yoksa yolunu doğru düzgün idare edemeyen kolluk güçlerini mi ki bu sadece emniyette değil. Yol projesinin de bir an önce düşünülüp çalışılması gerekir.

Protokol, protokol gibi olsun..

Lütfen protokol, protokol gibi olsun. Burayla ilgili yol projesi mutlaka çalışmalı. Bugün ki haliyle stadı boşaltamayan yol, yarın öbür gün hastane olduğunda karşılaşılacak başka sıkıntılar. Bugünden tedbir almamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.