20 Ekim Perşembe günü saat 12.30’da Gümüşhanede gerçekleşecek açılış için, İmamoğlu ve Akşener Trabzon havalimanından birlikte Gümüşhane'ye hareket edecek.

20 Ekim Perşembe günü saat 12.30’da Gümüşhanede gerçekleşecek açılış için, İmamoğlu ve Akşener Trabzon havalimanından birlikte Gümüşhane'ye hareket edecek.
10:30 - 11:00 civarında Havaalında olması beklenen İyi parti genel başkanı ve İstanbul Büyükşehir belediye başkanı burada açılışa katılacak.

Gümüşhane’de Fen Lisesi ve Turizm Lisesi olarak kullanılan ve yıkım kararı verilen binanın yerine İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gümüşhane’de uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan, 25.dönem Milletvekili olan ve son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden Mustafa Canlı’nın anısına Bilim Sanat Merkezi yaptırdı. Proje tanıtımının ardından bir yıl içinde bitirilen okulun açılış töreni 20 Ekim Perşembe günü saat 12.30’da gerçekleşecek.

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, okulun teslim töreninin İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından yapılacağını duyurdu ve tüm vatandaşları açılışa davet etti.

Havalimanındaki karşılamayı 61medya canlı olarak yayınlayacak.

Bekir Sıtkı Tarım aday olmayacağım sözünün arkasında Bekir Sıtkı Tarım aday olmayacağım sözünün arkasında

Mustafa Canlı Kimdir ?

Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü.

1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.

Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı.

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu.

İşinin gereği olarak sürekli sahada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İSTAÇ'ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, yoğun çalışma temposu sırasında hastalığa yakalandı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde corona virüsü ile mücadele eden Canlı, hastalığa yenik düştü.

Ekrem İmamoğlu acı haberi şu şekilde paylaşmıştı.

istac-12