Bu yıl 30.cusu düzenlenecek olan Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları festivalöncesinde Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlçe merkezinde bir restoranda Festival hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Ekim, 2 yıl aranın ardından başlayacak Festival için heyecan yaşadıklarını belirtti.

WhatsApp Image 2022-07-19 at 11.02.21

Trabzon Ayvadere'de vatandaşların mağduriyetleri devam ediyor! Trabzon Ayvadere'de vatandaşların mağduriyetleri devam ediyor!

Başkan Ekim, "Bilindiği üzere dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını ve pandemi sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde hatta bölgemizde de kültür sanat faaliyetleri başta olmak üzere birçok etkinliklere ara vermek mecburiyetinde kaldık.  Covid-19 salgınının etkisini kaybetmesi ve pandemi şartlarının iyileşmesiyle birlikte Akçaabat’ın kültür ve sanat hayatını canlandıracak etkinliklerimize iki yıl aranın ardından hızlı bir şekilde başladık. 2-10 Mart 2022 tarihleri arasında çevre illerdeki tiyatro ekiplerinin de katıldığı Erol Günaydın Tiyatro Günleri’nin 10.’sunu düzenledik. 1-6 Temmuz 2022 tarihleri arasında 3. Açık Hava Tiyatro Şenliği’ni gerçekleştirdik. Şimdi ise sıra geleneksel hale getirdiğimiz festivalimizde. 30.’sunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivalimizde Akçaabat Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz bölgemizin zenginliklerini ülke genelindeki hemşehrilerimizle paylaşmak ve turizm potansiyelimizi arttırmaktır. Ayrıca, halkımızla bir araya gelmek, hemşerilerimizin kaynaşmasına vesile olmak, kültürümüzü birlikte yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor. Yaptığımız tüm kültür ve sanat etkinliklerinde de dünya barışına katkıda bulunmak, ülke gençleri arasında sevgi, dostluk, barış ve kardeşlik duygularını geliştirmek; yöremizin tarihi, turistik ve kültürel değerlerini tanıtmak gayesindeyiz. Zengin bir kültüre, tarihe ve coğrafyaya sahip olan bölgemizde düzenlediğimiz festivalimizde horondan halkoyunlarına, spordan sanata, yayla şenliğinden ünlü sanatçıların konserlerine kadar her şey var. Biz diyoruz ki; Sanat ve spor boyutu güçlü olmayan bir medeniyet esik kalır. Sanat bütün kötülüklerin panzehridir. Akçaabat Kültür, Sanat, Turizm ve Spor Şehridir." açıklamasında bulundu.