Trabzon Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Akçaabat Belediyesi tarafından yaptırılan 'katkı otopark ve pazar yeri projesinin temel atma töreni yapıldı.

Törene AK Parti milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Gülnar, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoglu, İYİ Prti grup başkan vekili Aslan Güner, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, ilçe Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ile ilgililer katıldı. 

Yıldızlı'nın talebi rafa kaldırıldı Yıldızlı'nın talebi rafa kaldırıldı

Temel açma törenin açılış konuşmasını Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim yaptı. Başkan Ekim, "Hepinizin malumu Akçaabat hem nüfusu hem de yüzölçümü olarak Ortahisar’dan sonda Trabzon’un en büyük ikinci ilçesi. Nüfus sayımlarında 128500 olarak belirlenen ilçemizin nüfusu özellikle yaz aylarında iki üç kat atmakta ve buna bağlı olarak da şehrimizdeki araç sayıları da aynı oranda artmaktadır. Son yıllarda bir hayli sorun teşkil eden paklanma konusunda otopark ve trafik yoğunluğunda ise alternatif güney geçiş yolları üzerinde Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Milletvekillerimizle, il ve İlçe Başkanlarımızla birlikte projeler üretip neler yapılabilir konusunda istişareler yapıyoruz. 2019 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden önce vaat ettiğimiz projelerden biri olan Katlı Otopark Projesini Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte İlçemizde hayata geçiriyoruz. Bugün burada, İlçemizin otopark ihtiyacına önemli katkı sağlayacak olan katlı otopark ve pazar yeri inşaatının temelini atıyoruz. Bu proje hem şehrimizde otopark ihtiyacına katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda üzerinde yapılacak olan pazar yeri ile de İlçemiz modern bir pazar alanına kavuşmuş olacak. Yerli üreticilerimizin nezih ortamda ürünlerini satabilecekleri, alışverişe gelen vatandaşlarımızın ise modern bir ortamda alışveriş yapabilecekleri pazar yeri inşaatının ve otoparkın şimdiden İlçemize hayırlı olmasını diliyorum." Dedi 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise Trabzon'un metropol ilçesi olan Akçaabat'ın en önemli eksiği olan pazar yerinin 2023 yılının bahar aylarında açılacağını söyledi.

WhatsApp Image 2022-08-03 at 11.35.31WhatsApp Image 2022-08-03 at 11.24.31WhatsApp Image 2022-08-03 at 11.35.32 (1)ilcenin-en-onemli-ihtiyaclarindan-olan-akcaabat-ka-1624271434121