Gözden kaçırmayın

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "21 Mayıs 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "21 Mayıs 2022"

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Akçaabat’ın Mersin Mahallesi’nde 7 milyon TL’ye satışa çıkardığı taşınmazla ilgili geri adım attı. Bölge halkının, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin İYİ Parti Grubu Başkanvekili Aslan Güner’in ve Şehir Plancıları Odası Trabzon Şube Başkanı Ercan Şen’in mücadelesi sonuç verdi. Mersin sahilinde denize sıfır ve eski vakıf arazisi olan bir dönümlük alanın TİSKİ tarafından 7 milyon TL satılacak olmasına Mersinlileri “Gerekirse 7 milyon TL’yi biz toplayıp Büyükşehir’e verelim. Yeter ki bu alan satılmasın” sözleriyle tepki göstermişti. Taşınmaz satışından vazgeçilirken, İYİ Partili Aslan Güner’den ve Trabzon Şehir Plancıları odası başkanı Ercan Şen tarafından da dikkat çeken açıklamalar yapıldı. 


DOĞRU OLAN BUYDU!


Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin İYİ Parti Grubu Başkanvekili Aslan Güner, “Doğru olan buydu. Zamanında söylediklerimiz dikkate alınsaydı süreç böyle işlemezdi. Kamuoyunda da bu konu bu kadar tartışılmazdı.” ifadelerini kullandı.  


MERSİN HALKINI TEBRİK EDİYORUM


Şehir Plancıları Odası Başkanı Şen ise, “Güzel haber! Mersin Mahallesindeki taşınmazın satışından ilgili idare tarafından vazgeçildiğini öğrendim. Bu nedenle öncelikle göstermiş olduğu hassasiyet ve toplumsal duyarlılık ile yaşam alanlarına sahip çıkan Mersin halkını tebrik ediyorum. Ayrıca bir teşekkürde Mersin Mahallesi Muhtarı kardeşim Mustafa Yılmaz ve onun yanında olan tüm büyük, küçük, kadın, erkek, çocuk gönüllülere! Unutmadan bu satıştan vazgeçildiğini beyan ederek irade gösteren, hukukun üstünlüğüne inandığını ortaya koyan ve yöre halkının taleplerine kulak veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na da kendi adıma teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Songül MAZLUM