ABD'deki, gelişmeler petrol fiyarlarını etkilemeye devam ederken, sürücülerede ihi habar geldi. Akaryakıt fiyatlarında 1.5 ila 2 TL arasında bir indirim olması öngürülüyor.

Küresel ekonomideki yavaşlama ile petrol değer kaybetmeye devam ediyor. ABD'de ham petrol fiyatlarının 80 doların altına düşmesiyle birlikte akaryakıt fiyatlarının düşmesi bekleniyor. ABD Merkez Bankası Fed'in faiz artırım kararı petrol fiyatlarında bir değişikliğe neden olmazken, ABD'nin 10 varil petrol satması halinde petrol piyasasında hareketlilik yaşanması bekleniyor.

Araç sahiplerine iyi haber! Motorine büyük indirim geliyor Araç sahiplerine iyi haber! Motorine büyük indirim geliyor

Petrol En büyük değer kaybını yaşadı

Brent petrol, Ocak ayından bu yana en büyük değer kaybını yaşarken, Rusya-Ukrayna savaşının ardından yükselen akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi vardı. Sektör temsilcileri iskonto tutarının 1,5 ile 2 TL arasında olabileceğini öngörüyor. Son olarak 20 Eylül'de dizele 1,75 kuruş indirim yapıldı. Motorin fiyatlarında 1 lira 76 kuruş indirim ile İstanbul'da dizel 23,05 TL oldu. Ankara'da ise 23,16 TL oldu.

24 Eylül güncel motorin fiyatları şöyle:

İstanbul'un Anadolu yakasında benzinin litre fiyatı 19,23 TL, motorinin litre fiyatı ise 23,06 TL olarak satışa sunuluyor. LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 10,73 TL. Avrupa Yakası'nda benzinin litre fiyatı 19,22 TL, motorinin litre fiyatı 23,03 TL, LPG'nin litre fiyatı ise Avrupa Yakası'nda 10,98 TL olarak vatandaşlara sunuluyor.