AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Mumcu, TGC’de basının sorularını yanıtladı. Bu yıl Trabzon’da turizmin altın çağının yaşanacağını söyleyen Mumcu, “Trabzon için önümüzdeki günlerin çok güzel olacağını görüyoruz. Altın bir turizm çağı yaşayacağız” dedi.

TURİZM PATLAMASI OLACAK

Trabzonspor’un şampiyonluğu ve Suudi Arabistan ile diplomatik gelişmelerin şehirde turizmi uçuşa geçireceğini belirten Mumcu, “İnşallah şimdi Suudi Arabistan açıldı. O da müjdeli haber. Trabzon için çok büyük müjde. Uçuşlar açıldı. Turizm patlaması olacak. Otel rezervasyonların dolu olduğunu görüyoruz. Şampiyonluk havasıyla şehrin nüfusu 1,5 milyon olacak. O da ayrı hava veriyor.  Trabzon için önümüzdeki günlerin çok güzel olacağını görüyoruz. Altın bir turizm çağı yaşayacağız. Açığı kapatmamız lazım ki kapatacağız” dedi.

ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİOĞLU GELECEK

AK Parti’nin bayramlaşma programının da Bayramın 2. Günü yapılacağını ifade eden Mumcu, “Güzel işaretler var. Bayramlaşma programımız olacak. Adil Bakanımız gelecek.  Bayramda davet ettik ama farklı yerde programı var. Ramazan’ın başında davet etmiştik. Açılışlara gelebilir” dedi.

MARAŞ 15 HAZİRAN'A YETİŞECEK

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "29 Mayıs 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "29 Mayıs 2022"

Şehirde devam eden çalışmalar hakkında konuşan Mumcu Maraş Caddesinin mutlaka 15 Haziran’a yetişeceğini söyleyerek, “Şehirde devam eden çalışmalarla ilgili de bilgi veren Mumcu, “Kesinlikle bu yılsonuna kadar bütün asfaltlamalar, üst yapıyla alakalı çalışmalar bitecek. 15 Haziran’a kadar Maraş Caddesiyle ilgili çalışmalar bitecek. Şehrin, bir an evvel bu şantiye havsından kurtarmak lazım. Trabzon Havalimanına 2. pist yapılacak. Aksamadan çalışmalar devam edecek” dedi.

DOLMUŞÇULARIN TALEPLERİ DEVAM EDİYOR

Dolmuşçuların Maraş Caddesinin kapanmasının ardından durak noktalarında hala şikayetlerinin olup olmadığı sorusunu cevaplayan Mumcu, “Trabzon dolmuşların doğa - batı yönlendirilmesi ile ilgili Mumcu, “Bazı talepler devam ediyor. Doğu, Batı ayrımında, batı dolmuşlarından Kuran Kursu ve Aydınlıkevler’in Köprüaltına gelme isteği var. Dolmuş sayılarının fazla olmasından dolayı, adalete ters düşürüyor. Ayrıcalık olmuş oluyor. O noktada biz dedik ki, mutabakatı sağlayın. Oradaki diğer arkadaşlar itiraz etmesin. 2 durak gelince diğerleri de gelmek istiyor. Batı duraklarında mutabakatı sağlarsa belediye başkanımız da “benim için sıkıntı yok” diyor. Öbür türlü 2 durağı oraya alıp diğerlerini bırakmak sıkıntı oluyor” diye konuştu.

Fatoş YETİMHELLAÇ