AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, 4-6 yaş öğrencilerinin eğitim aldıkları Kur’an kursunun CHP’li Fındıklı Belediyesi tarafından yapılan tahliye girişimine tepki gösterdi.

İNTİKAM ALIYORLAR

Yaşananları 28 Şubat sürecinin tezahürü olarak değerlendiren Çebi, “Fındıklı’da yaşananlar klasik bir CHP zihniyetinin günümüze yansımış halidir, son derece düşündürücü ve ibret vericidir.” dedi.

KANUN TANIMIYORLAR

Mahkeme kararına rağmen eğitim yuvasının suyunun hala kesik olduğunu söyleyen Çebi, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim aldığı Kur’an kursunun suyunu kesebilecek kadar gözü kararan bu zihniyet, Mahkemenin yürütmeyi durdurmasına rağmen kanun da tanımıyor. 21. Yüzyılda 4-6 yaş grubundaki yavrularımıza zulüm yaşatıyorlar, bir anlamda intikam alıyorlar” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti’deki seçim süreci bu hafta sonu netleşecek İYİ Parti’deki seçim süreci bu hafta sonu netleşecek

HANİ HELALLİK SAMİMİYETİNİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helallik” çağrılarına atıfta bulunarak sözlerini sürdüren Çebi, şunları söyledi: “Hani geçmişte yaşattığınız zulümlere karşı helallik istiyordunuz, helalleşme çağrısında bulunuyordunuz. Kur’an kursundaki eğitimden rahatsızlığınız nedir? Kışın soğuğunda yavrularımızı susuz bırakacak kadar öfkeniz kime? Hukuk, kanun tanımaz haliniz nedir? Sizin derdiniz esas derdiniz bu ülkenin değerleriyle, maneviyatıyladır. Samimi değilsiniz, sözünüz de zihniyetiniz de sahte.”