Ortahisar Belediye Meclisi'nin AK Partili Meclis Üyesi Ufuk Hoş’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım CHP kanadında büyük tepki topladı. CHP’li Cüneyt Zorlu, özür çağrısında bulunurken, Demokrat Parti İl Başkanı Ali Akar’dan da yorum geldi.

Ortahisar Belediye Meclisinin AK Partili Meclis Üyesi Ufuk Hoş’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım CHP kanadında adeta infial uyandırdı, Demokrat Parti de tepki gösterdi. Yatak odası fotoğrafı paylaşan AK Partili Ufuk Hoş, “Odada başka biri var!.. Fotoğrafı kim çekti!.. Korku filmi gibi!. Ne bu ya… İyice suyu çıktı.” ifadelerine yer verdi.

ÖZÜR BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLADI

Paylaşıma tepki gösteren CHP’li Cüneyt Zorlu, “Ufuk Hoş sosyal medya sayfalarında Sn. Genel Başkanımız Kemal Bey’e aşağılık ve hakaret içeren paylaşımı yapmışsın. Bizi engellediğin için şimdi haberimiz oldu. Orijinali aşağıda görülen resim çerçeveli fotoğraf bütün medyada paylaşılmışken, basitçe hazırlanan yatak odasında o küçük aklınca cinsel içerik içeren fotomontaj aşağılık yalanı paylaşmışsın. Yeni acı yemiş birisi olarak bu yalan haberi paylaşman ve trol gibi davranman beni üzdü.  Ama sana yakışmadı demeyeceğim çünkü Ortahisar Belediyesinde kurduğunuz düzeni bildiğimden beni şaşırtmadı.” ifadelerini kullandı. "Mimarlık ettiğinden bahsettiğin konuşmalarını hatırlıyorum mecliste. Meslektaşlarımız iş yapamazken siz ve arkadaşlarınız içerden ve dışarıdan kurduğunuz düzenle bütün projeleri yapıyorsunuz. Bunu defalarca gündeme getiren biri olarak bu paylaşımını da eleştirmek bana düştü.  Çıkıp bu haberini yalanlamazsan ‘Evet montajdır’ demezsen senin sözlerin bundan sonra benim için yok hükmündedir. Bir özür bekliyorum. Aksi takdirde yalnız da kalsam size karşı mecliste ve her platformda cevabı vereceğim.” açıklamalarında bulundu. CHP’li Cüneyt Zorlu’nun bu paylaşımına Grup Başkanvekili Turgay Şahin, “Ş………” şeklinde tepki gösterdi.

DEMOKRAT PARTİ DE ELEŞTİRDİ

Demokrat Parti İl Başkanı Ali Akar da, “Bunlar çocuğundan teneşirle buluşacak olanlarının tümü belden aşağı vurmayı marifet sanıyor. Üniversite mezunu birinin hem de belediyede millete temsilcilik yapan birinin böyle bir paylaşımı yapması ahlaki değerlerden nasibini almamış demek ki!” eleştirilerinde bulundu.

RESMİN ORİJİNALİNİ DE PAYLAŞTI

Tepkilerin ardından resmin orijinalini paylaşan Meclis Üyesi Hoş, “Sn. Kılıçdaroğlu’nun orijinal fotoğrafını buldum... Başta kendisinden ve sevenlerinden özür dilerim...Benim siyasi ahlakım buna izin vermez ama gecenin bir yarısı niçin bu servis edilir onu da anlamadım!” açıklamalarında bulundu.

YANLIŞ YAPTIĞININ FARKINA VARDI VE ÖZÜR DİLEDİ

Ufuk Hoş’un açıklamasını değerlendiren Zorlu ise, “Evet yanlıştan dönmek de erdemdir Ufuk Hoş. Yanlış yaptığının farkına vardı ve özür diledi. Ama yine de gece yarısı bu fotoğraf niye servis edilir anlamadım diyerek açık kapı bıraktı. Siz anlamazsınız tabi Sn. Kemal Kılıçdaroğlu  bunu niye paylaştı diye. Bir yılda  4 milyon elektriği  kesilen  vatandaşın sesi olmayı anlamak zor gelir size.  Ufuk Hoş biz 50 defa araştırıp bir paylaşım yapıyoruz.  Sorumlu durumda bulunan kişiler olarak daha dikkatli olmalıyız.” ifadelerini kullandı.