CHP’li Gençlerin Meydan Parkı’nda yaptığı “Sınır namustur.” açıklamasına aynı yerde AK Partili Gençlerden cevap geldi.

CHP’Lİ Gençlerin “Pençe-Kılıç” operasyonunu ardından yaptığı “Sınır namustur” açıklamasında Pençe-Kılıç’tan hiç bahsetmemeleri ve terörü mültecilerin çıkardığı izlenimi vermeleri AK Partili gençleri harekete geçirdi. Ortahisar Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Mercan, Meydan Parkı’nda yaptığı açıklamada Mercan, “Sınır namustur hassasiyetini gösterenlerden Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Pençe Kılıç Hava Harekatı karşısında da aynı hassasiyeti beklerdik. Çekindikleriniz mi var? Yoldaşlarını ürkütmekten mi imtina ediyorlar” dedi.

AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Mercan, İlçe Yönetimiyle birlikte Meydan Parkı’nda basın açıklaması yaptılar. Mercan, Türkiye’nin hudutların güvenliği için yapılması gereken ne varsa şimdiye kadar yaptığını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini belirtti.

İYİ Partili İlçe Başkanından flaş iddia! İYİ Partili İlçe Başkanından flaş iddia!

Mercan, “Sınır namustur hassasiyetini gösterenlerden Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Pençe Kılıç Hava Harekatı karşısında da aynı hassasiyeti beklerdik. Çekindikleriniz mi var? Yoldaşlarını ürkütmekten mi imtina ediyorlar” dedi.

EN BÜYÜK İFTİRA

“Türkiye'de sınırlar iyi tutulmuyor, sınır namustur” diyerek burada yapılanları görmezden gelmek kahraman güvenlik güçlerimize çok büyük bir iftira anlamı taşıdığını ifade eden Mercan “Elbette sınırlarımıza kasteden hainler, namussuzlar var. Bunlar PKK/PYD/YPG ve diğer hain odaklar.

ÇEKİNDİKLERİNİZ Mİ VAR

Sınır güvenliğinden bahsedenlere sormak lazım 2018 seçimlerinde HDP'ye oy satarken sınırların güvenliğini düşündünüz mü? İstiklal Caddesi saldırısı sonrası PKK’yı zikredip lanetlememenizin nedeni nedir? Çekindikleriniz mi var? Yoldaşlarınızı ürkütmekten mi imtina ediyorsunuz?”

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Mercan şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti güvenlik güçleri ülkemizin ve milletimizin hak, alaka ve menfaatlerini korumakta, kollamaktadır. Bu güce de sahiptir. Ancak, emniyet teşkilatımıza uyuşturucu ticareti iftirasında bulunanlardan, Türk Silahlı Kuvvetlerimize kimyasal silah iftirası karşısında sesi çıkmayanlardan başka ne beklenebilir; çamur at, izi kalsın.”

AYNI HASSASİYETİ BEKLİYORUZ

Sınır namustur hassasiyetini gösterenlerden Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Pençe Kılıç Hava Harekatı karşısında sessizliğe büründüğünü ifade eden Mercan, “Hepimiz için önemli olan ‘Sınır namustur, sözü çirkin siyasetine alet ediliyor. Bugün ‘Sınır namustur’ diyenler, dün ‘Sınırımızda komşumuz PYD olsun’ diyorlardı. Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde kapsamlı bir harekât karşısında sessizliğe büründüler. Yoksa bombalar masalarına mı düştü?” şeklinde konuştu.

ÇİRKİN SİYASET

Mercan şunları söyledi: “Hain terör saldırılarından siyasi menfaat sağlama adına siyasetini dizayn eden anlayış elbette kaybetmeye mahkumdur. Hain saldırılarından nemalanma adına siyaseten çirkinleşmek CHP anlayışının tezahürüdür. Kimse merak etmesin, kendileri de endişelenmesin. Kulaklarına üflenenleri söyleyenler iyi bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti her türlü oyunu bozmaya muktedir. Teröre de terör sevicilerine de her daim gereken cevabı vermiştir, vermeye de devam edecektir.”