AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, 330 aile destek merkezi sayısını 656’ya, 47 sosyal dayanışma merkezi sayısını ise 116’ya çıkardıklarını açıkladı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, sosyal devlet çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 330 aile destek merkezi sayısını 656’ya, 47 sosyal dayanışma merkezi sayısını ise 116’ya çıkardıklarını açıklayan Milletvekili Ayvazoğlu, 1,2 milyar liralık kaynak ayrıldığını da kaydetti. Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Ayvazoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye, sosyal devlet anlamında dünyaya örnek olacak yeni hizmetler üretmeye devam ediyor…  Ülkemizde halen faaliyette olan 330 aile destek merkezi sayımızı 656’ya, 47 sosyal dayanışma merkezi sayımızı 116’ya çıkarıyoruz.” dedi.

Maraş Caddesi'nde tadilat bir türlü bitmiyor! Maraş Caddesi'nde tadilat bir türlü bitmiyor!

FAALİYETLERE 1,2 MİLYAR LİRALIK KAYNAK AYRILDI

Faaliyetlerin kaynaklarına ilişki de açıklamalarda bulunan Ayvazoğlu, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız vasıtasıyla kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik çalışmalar için kurduğumuz aile destek merkezlerimiz ve sosyal dayanışma merkezlerimizde önümüzdeki yıl için yürütülecek faaliyetlere 1,2 milyar liralık kaynak ayrıldı.  Bu merkezlerde kadınlarımızı üretken hale getirmeye, çocukların akranlarıyla sağlıklı gelişim göstermelerini sağlamaya yönelik faaliyetler yürütülüyor.  Kadın ne kadar güçlü olursa; kendi hayatında, çocuğunu yetiştirmede ve aileyi ayakta tutmakta o derece başarılı olacaktır.  Ayrıca, milli ve manevi değerlerimizi tahrip ederek aile yapımızı yıkmaya yönelik tehditlere karşı gösterdiği hassasiyetle, aileyi güçlendiren ve toplumumuzun temel değerlerini muhafaza etmeye yönelik çalışmaları dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a milletimiz adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.