Rabia MOLLAOĞLU- AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, 17 Ağustos’ta Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısının katılımıyla seçim gündemli toplantı yapacaklarını açıkladı. Mumcu, belediye başkanlarının projelerini hızlandırılarak seçim öncesi bitirilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

“EKONOMİK SIKINTILARIN OLDUĞU DÖNEMDE SAHADAN HİÇ AYRILMADIK”

Trabzon teşkilatı olarak saha programlarını değerlendiren Mumcu, “Ağustos ayında tüm milletvekillerimize her ilçede bir milletvekilimiz olacak şekilde program yaptık. Bu program şuanda kusursuz ilerliyor. Farklı ilçelerde yaptığımız programlarla halkla buluşuyorlar. Güzel gidiyor programız. Meclis açılana kadar programlamamız devam edecek. Zaman zaman biz de onlarla programa katılacağız. Saha vekil programlarını özlüyordu. Büyük bir çalışma başlattık. Biz zaten her zaman sahadayız. Geri dönüşler de iyi oluyor. Vatandaşlar daha önce ‘hep seçimden seçime geliyorlar’ diye serzenişlerde bulunuyordu. Geçen yıl da yaz döneminde vekillerimizle sahadaydık. Ekonomik sıkıntıların olduğu dönemde de sahadan hiç ayrılmadık. AK Parti sokağın partisidir. Halkından kopmamıştır.” diye konuştu.

GENEL MERKEZ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRECEK

Mumcu, “Ayın 15’inde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımız var. Trabzon’a ayın 17’sinde Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Yılmaz gelecek. Büyükşehir dahil tüm belediye başkanlarımızla birlikte görüşmeleri olacak. 2 gün burada kalacak. Belediye çalışmalarını değerlendireceğiz.

SEÇİM GÜNDEMLİ TOPLANTI YAPILACAK

Eylül ayından itibaren yine belediye başkanlarımızla seçim gündemli bir toplantı yapacağım. Genel merkezimizin direktifleri doğrultusunda yapmaları gereken yatırımları hızlandırmaları, bitirilmesi gereken yatırımları bitirmeleri noktasında tamamen seçim gündemli toplantı yapmayı planlıyoruz. Trabzon’daki projelerin büyük çoğunluğu seçimden önce bitecek.

BİRÇOK PROJE SEÇİMDEN ÖNCE BİTECEK

Kadın Yaşam Merkezi var, 8 Mart’ta açmayı planlıyoruz. Geçenlerde orayı da ziyaret ettik. 150 milyonluk güzel bir yatırım. Gayet iyi ilerliyor. Dünya Kadınlar Gününde tesisi açmayı düşünüyoruz. Kadınlar için ayrı bir yaşam alanı oluyor. Trabzon için vazgeçilmez tesis olacak. Özellikle ev ve çalışan kadınların sosyalleşmesi bakımından güzel bir tesis. Yüzme havuzlarından, fitness salonlarına, aile yaşam destek programlarıyla eğitimcilerin katkılarıyla konferans ve kafeteryasına varıncaya kadar kadın yaşam merkezi yapılıyor. Bunun gibi birçok proje seçimden önce bitecek.

ŞEHİR HASTANESİNE İLAVE OLACAK, İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

Şehir Hastanesi ihalesi Ekim ayında yapılacak. Önceki projeye ilave bir morfoloji binasının da eklendiği söylendi. İlerde Sağlık Bilimleri Tıp Fakültesinin oraya taşınması düşünüldüğü için normal şehir hastanesi planına dahil edilen eğitimle alakalı bir morfoloji binası olacak. Bunun da dahil edilmesiyle Ekim ayında ihalesi gerçekleştirilecek.

BAKANLIK EL KOYDU

Kostaki Konağı’na bakanlık direkt el koydu. Strateji Plan ve Bütçe Başkanlığından parası da çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu ay içerisinde ihale edecek. İnanılmaz bir yapı. Ben de gezdim gördüm. Çok ince, detay çalışma isteyen bir yapı. İhaleyi alan firmalar da çok tecrübeli olmadığından dolayı bocalıyorlar. Tahminlerinden çok daha yüksek maliyet çıktığı için bırakıyorlar. Bakanlık, bu işte profesyonel Türkiye çapında firmalara ihale edecek.

Dünya ikincisi ve üçüncüsü Trabzon'dan! Dünya ikincisi ve üçüncüsü Trabzon'dan!

ESERLER KORUMA ALTINDA

İçerisindeki eserler tamamen koruma altında. Problem yok. Kostaki, 24 saat kamerayla takip edilen bir yer.” dedi.

TERMİNAL ARAZİSİYLE İLGİLİ ÖNERİ SUNACAK

Satış kararı alınan terminal arazisiyle ilgili Özel İmperial Hastanesinin oraya talip olduğu yönünde zaman zaman gündeme gelen haberlere ve muhalefetin söylemlerine ilişkin Mumcu, cevap verdi.

Mumcu, “Benim İmperial’de hiçbir yöneticilik vasfım yok. Ben sadece İmperial Hastanesi’nin doktoruyum. Kuruluşundan beri bir ortaklığımız var. 15 seneden beri.. Bizim yöneticilerimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile görüştüler. Buranın 5 dönümlük arazisine talip olduklarını söylediler. Başkan da kendilerine bu araziyi total olarak değerlendirdiğini söyledi. Dolayısıyla bu iş orada kapandı. Büyükşehir orayı parça parça satmayacaklarını, bütün olarak değerlendireceklerini söylediler. Benim hiçbir alakam yok. Hastanenin politikalarıyla ilgili dahilim yok. Ben sadece AK Parti İl Başkanlığına odaklanmışım. Aynı zamanda yarım gün doktorluğumu yapıyorum. Öğleye kadar hastanede çalışıp, öğleden sonra dışarı çıkıp siyasi işlerle uğraşıyorum. Hastane içerisinde olduğumuz süre içerisinde bir sürü insan ziyaretimize geliyor. İş isteyenler oluyor. Orada da devam ediyoruz aslında. 24 saat bu işle meşgulüz.

Büyükşehir Belediye Başkanımıza ben başka öneriler sunacağım. Trabzon için gerekli olan sosyal yaşam alanları gibi bir takım önerilerim olacak.” ifadelerine  yer verdi.