AK Parti Ortahisar İlçe Başkan Yardımcısı ve İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Abdulkadir Soytemiz, Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan’ın Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar İlçe Belediyesine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.


AK BELEDİYECİLİK HİZMET ÜRETİR


Başkan Turan'ın eleştirilerine Başkan Soytemiz şöyle cevap verdi: “AK Parti belediyeciliği Türkiye belediyeciliğinin yüz akıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı ile birlikte Türkiye’de belediyecilik anlayışını değişmiştir. AK Belediyecilik, doğumdan ölüme, alt yapıdan üst yapıya yaşamın her alanında vardır. Sosyal, kültürel, sportif tüm alanlarda gencinden yaşlısına, engellisinden yardıma muhtaç tüm bireylere AK Belediyecilik hizmet üretmektedir. AK Parti belediyeciliği aziz milletimize hadim olmaktır. Piyasalarda görülen fiyat artışları sadece Türkiye’ye bağlamanın doğru olmayacağını ifade eden Soytemiz şöyle devam etti: “Covid 19 pandemisi sonrasında tüm dünya piyasalarında dalgalanmalar oluştu. Arz-talep eksenindeki tutarsızlıklar tüm ülkelerin ekonomik gidişatını olumsuz yönde etkiledi. Küresel iklim değişikliği sonucu üretimdeki düşüşlere Ukrayna-Rusya arasında savaş durumu da eklenince görüşmemiş bir şekilde piyasalarda dalgalanmalar meydana geldi. Fiyatlar katlanarak arttı. Küreselde yaşanan ekonomik dalgalanalar doğal olarak yerel ekonomilere de olumsuz yönde etkisi oldu. AK Belediyecilik gönül belediyeciliği, hizmet belediyeciliğidir. Başkalarının yaptığı gibi sadece sandığı düşünerek belediyecilik faaliyetlerini sürdürmüş olsaydık, aziz milletimizin emanetine hıyanet etmiş olurduk. Milletimiz bizden hizmet bekliyor. Sandığı düşünerek hareket edenler, belediyeciliği sadece seçim dönemi çalışması olarak görenler her zaman hüsrana uğramışlardır, bundan sonra da aynı şekilde hüsrana uğramaya devam edeceklerdir. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile Ortahisar İlçe Belediyemiz hem alt yapı hem de üst yapı çalışmalarıyla şehrimize imza atıyor. Şehrimizin dört bir tarafında AK Parti belediyeciliğinin izi vardır."

Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor? Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor?

"Belediyecilik üretmektir, halkın sorunlarına çözüm bulmaktır"

Başkan Soytemiz sözlerine şöyle devam etti: “Millet İttifakını umut olarak ortaya atanların henüz bir aday belirleyememeleri de oldukça manidar. Cumhur İttifakı olarak bizlerin adayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Millet İttifakı, altılı masa etrafındaki gayrı resmi ortakları HDP ile mi milletimize hizmet edecekler? Vatan millet düşmanlarıyla mı ülkemizi yönetecekler. Fırsat buldukça dini değerlerimize hakaret edenlerle mi siyaset üretecekler. Vatan millet düşmanlarıyla mı belediyecilik faaliyetlerini sürdürecekler. Devletin kaynaklarını eli kanlı terör örgütüne aktaran, belediyelerde yönetimleri hainlere bırakanlarla mı altyapı üstyapı çalışmaları yapacaklar. Çok gerilere gitmeye gerek kalmadan Millet İttifakının gayri resmi ortağının ülkeyi nereye getirdiğini hep birlikte gördük. Belediyecilik üretmektir, halkın sorunlarına çözüm bulmaktır. Borç ödemesinden çekinen, imtina edenler hizmet yerine söz üretir. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayanlar AK Parti’nin yaklaşık 20 yıllık iktidarında yapıldı. Yapılamayacak vaatlerde bulunmadık, olmayacak projeleri paylaşmadık. İnanmadığımız hiçbir çalışmanın içerisinde yer almadık. Ne söylediysek yaptık, hayalleri gerçeklerle buluşturduk. Boş sözlerle, hamasi nutuklarla kaybedecek zamanımız yok. AK hizmetleri göremeyenlere art niyetle taktıkları gözlüklerini çıkarmalarını salık veriyoruz. Oturdukları yerden çevreye baktıklarında rahatlıkla AK hizmetleri göreceklerdir.”