İçişleri bakanı Süleyman Soylu bugün memleketi Trabzon'a geldi. Bir takım görüşmelerde ve açılış yapan Bakan Soylu'nun katılımıyla Ortahisar Teşkilatı'nın yeni binasının açılışı gerçekleşiyor.

Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ortahisar İlçe Teşkilatı'nın yeni binasının açılışında konuştu. ABD’nin üst üste iki kez kendisini “ABD’ye giremez” ilan ettiğini hatırlatan Bakan Soylu, “Benim ABD’de malım mülküm yok. Benim ABD’de tek bir malım var. O da FETÖ’dür.” dedi.
Bakan Soylu'nun açıklamaları özetle şöyle: "Allah'a hamd olsun ki bir aradayız. Üzerimde bir selam var. Sizlere iletmek isterim. Kıymetli Cumhurbaşkanımıza Trabzon'a gideceğimi söylediğimde Cumhurbaşkanımızın selamlarını sevgilerini iletti. İlçe teşkilat binası için hayırlı olsun dileklerini iletti. Sabahleyin Sürmene'de özel gereksinimli çocuklar için yaptırılan 16 derslikli okulun temel atma merasiminde olduk. Ardından Köprübaşı'nda Hüseyin Aksoy Bey’in rahmetli annesi ve babası adına yaptırdığı Anaokulunun açılış merasimine katıldık. Allah nasip etti. Araklı Kaymakamlık binasına hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Araklı'ya yakıştı. Araklı'dan sonra Pelitli'de Emniyette çalışan arkadaşlarımız için yapılan binayı ziyaret ettik ve arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı,81 ilde yaptığımız trafik parklarından birini açtık. Türkiye'deki en güzel parklarından birinin açılışını gerçekleştirdik. Başkanımız Selahaddin Bey, ‘Bu binayı da birlikte açacağız.’ dedi. Geç olsun güç olmasın derler. Geç oldu ama güç olmadı. Gönül gönüle bir arada olduk. 96-95 yıllarında bir ilçe binası almıştık. İçi için Allah şahittir evimize gösterdiğimizden büyük hassasiyet gösterdik. Selahaddin Başkanımız da kendi evinden büyük hassasiyet göstermiştir.


İTTİFAK ORTAKLARINA TEŞŞEKKÜR ETTİ


Siyasi parti teşkilatları alelade yerler değildir. Kutlu yerlerdir. Bu ilçe binamızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Cumhur İttifakında birlikte olduğumuz MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’a ve Büyük Birlik Partisi Yahya Aksu'ya hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Birazdan buradan çıkacağız. Trabzon’un tarihi bir vilayet binası var. Bundan 175. yıl önce yapılmış bir binaydı. Kültür Bakanlığımızca becayiş yaptık. Kültür Bakanlığı eski Vilayet binasını bize verdi. İmparatorluk şehrine yakışacak bir Valilik binasını Valimizin oraya taşınmasında başlatmış olduk. 


TEKMİL VEREREK AÇIKLADI: “BU ÜLKEDE BİR TEK TERÖRİST KALMAYACAK”


Karşınıza çıkınca heyecanlanmamak mümkün değil. Bu meydanlarda sözler verdik. Bizi destekleyin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyin dedik. Verdiğiniz destek karşısında mahcup olmadığımızı düşünüyoruz. Terörün kökünü kurutacağı dedik.  Nereden gelirse gelsin bu ülkeye oyun kurmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Şu meydanda toplanan vatandaşların 50 gramlık oy pusulası güçlü. Bu ülkenin İçişleri Bakanı olarak terörle mücadeleyi başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Bir evladınız olarak söylüyorum sizin her birinizin bu ülkede ortaya koyduğu irade bugünün sonucunu oluşturdu. Süleyman Soylu olarak Trabzon halkına tekmil vereceğim. Kıymetli hemşehrilerim bize inandınız ve güveniniz bundan 6 yıl evvel PKK terör örgütü her türlü laneti ortaya koyuyordu. Eren’i katlettikleri günü dün gibi hatırlıyorum. Huzursuzluk oluşturmak istediler. Eren’in katillerini mezarını ters sallandırmak benim ahdimdi ama devlete yakışmazdı. Karadeniz’de bugün tek bir terörist yok tertemizdir. Amanos tertemiz, Erzurum tertemiz, Bingöl tertemiz, Muş tertemiz, Elazığ tertemiz, Tendürek dağı tertemiz. 29 Ekim 2023 yılında Cudi tertemiz olacak. Allah’ın izniyle Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkede bir tek terörist kalmayacak.
CHP sınır ötesi tezkereye hayır oyu verdi. Bu yerli ve milli bir kafa değil. Bu büyükelçilerin kafasıdır. Türkiye kimdir tek başına Afrin'e girecek diyen bir anlayışa sahip olmaktır. Eğer biz oraya gittiğimizde elimizde mühimmatımız olmasaydı, biz orada başarılı olamazdık. Amerika Almanya Kanada insansız hava araçlarına ambargo koydular. 21. Asrın başından beri savunma sanayisi atılımı yapmasaydık terör koridoru kurmak isteyen Amerika'ya teslim olurduk. Bir ay geçmeden yerli ve milli mühendislerimiz mühimmatlarımızı ürettiler. Gereğini yerine getirdik. 21. Asırda profesyonel askerliği başlattık. Jandarmanın yüzde 90'sı Sahil Güvenliğin yüzde 100 profesyonel bir anlayışla terörle mücadele ediyor.


BİZE HAVA ATIYORLARDI NE OLDU?


Dünyada ekonomik kriz oldu. Bize hava atıyorlardı. Ne oldu, ne oldu? Bu kış ne yapacaklar. Demek ki hepsi hikaye. Demek ki hepsi algı üzerinden dünyayı yönetmeye çalışıyor. Madem o kadar akıllısınız enerjide neden tek bir kaynağa bağlandınız?  Yine gelip Tayyip Abi bize niye yardım et diyecekler. Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli öyle bir şeyin altına imza attılar ki önemli bir miras bırakıyorlar. Bu hususa inancınız tam olsun. Biz geleceğimizi Avrupa'da Amerika'daki aramıyoruz, Anadolu'da arıyoruz. 2023 Türkiye'nin bağımsızlığı ve özgürlüğüdür. 2023'ten sonra cumhuriyetin ikinci asrına bu birliktelik damga vuracak. Bize her yerden ümit ediyorlar. Allah hepinizden razı olsun. Gece gündüz çalışıyoruz. Çalışmaya devam ediyorum. 02.00-03.00'den önce uyumam. Çalışacağız gayret göstereceğiz. Bir endişem bir korkum var. Tayyip Erdoğan'ın ülkeyi yönetmesini fırsat olarak görüyorum. Onun fırsatını kaçırırız korkusu bizi gece gündüz çalıştırıyor, çalıştırıyor, çalıştırıyor. Allah bizi size mahcup etmesin. Bu ülkede AK Parti'nin yapacağı çok iş var. Allah bizi size mahcup etmesin."