AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Trabzon’a Arap turistler üzerinden algı operasyonu yapıldığını, asıl hedefin Türkiye olduğunu açıkladı

Ortadoğu ülkelerinde Trabzon’a akın eden turistlerin ardından sosyal medyada algı operasyonu başladı. Trabzon’a yöneltilen çirkin saldırıların ardından AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Atatürk Meydanı'nda yabancı turistlere gül dağıttı. Ardından açıklamalarda bulunan Çebi,  Trabzon’da 2022 yılında 1 milyar dolar civarında turizm geliri beklendiğini yapılan operasyonların ise Trabzon özelinde hedefin Türkiye olduğunu kaydetti. Çebi, algı operasyonlarına çok sert çıkarak “Turistleri şehrimizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim için veli nimet. Bölgemizin ekonomisine büyük katkıları var. Turizm sektörüne, istihdama ciddi katkıları var. Pandemi döneminde bir ara verilmişti. Tekrar özellikle Suudi Arabistan’dan, Ortadoğu’dan gelen turistleri şehrimizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

IMG_4676

"Türkiye’ye, bu topraklara düşmanlıktır"

Yaklaşık 2022 yılında 35-40 milyar dolar turizmden gelir bekliyoruz. Trabzon’da ise 1 milyar dolar civarında bir gelir hedefleniyor. Zaman zaman sosyal medyada, değişik basın organlarında algı operasyonlarının yapıldığını görmekteyiz. Bunlar Türkiye’ye, bu topraklara düşmanlıktır. Türkiye’ye birçok ülkeden turist geliyor. Ortadoğu ülkelerinden, Suudi Arabistan’dan, Katar’dan, BAE’den, Kuveyt’ten gelen turistlere karşı algı operasyonu yapıldığını görüyoruz. Hem şehrimizi, hem bizi üzmektedir. Yaz ayları döneminde ekonomimize, şehrimize ciddi katkı sağlayan şehrimize gelen turistlere duyduğumuz memnuniyeti kendilerine ifade etmek için sahadayız. Her zaman bekliyoruz.

IMG_4655

TRABZON ÜZERİNDEN HEDEF TÜRKİYE

Algı operasyonu Trabzon özelinde belki ama temel hedef Türkiye’dir. Türkiye’nin ekonomisi çökertilsin de, ‘Türkiye ekonomisine zarar verelim de nasıl verelim’ onun algısını oluşturmaktalar. Bundan yapmış oldukları değişik operasyonları tam turizm sezonunun canlı, esnafımızın çok çok hareketli olduğu dönemlerde başlatmış olduklarını görmekten üzüntü duymaktayız. Bu algı operasyonlarını başlatanlara, şehrim adına, ilçem adına kınıyorum. Şehrimizin can damarıdır turizm.

Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur? Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur?

IMG_4679

ARAPÇA TABELA SÖYLEMLERİNE SERT TEPKİ

Farklı farklı söylemler içine giriyorlar. Bunlar yakışıksız şeyler. Arapça tabelalar, levhalar falan… Bugün Türkiye’nin birçok yerinde İngilizce, başka dillerde tabela, levhalar var. Dünya küçük bir köy. Herkes her istediği ülkeye kolaylıkla ulaşabiliyor. Baktığımızda Ortadoğu’da bu coğrafyada hakim bir ülke, liderlik yapan bir ülke Sayın Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde dış politikada attığımız adımlar… Türkiye pandemide çöker mi, pandemi sonrası yaşanan fiyat artışlarında Türkiye çöker mi? Seçimle iş başına gelemeyenlerin farklı hesaplar içinde olduğunu görüyoruz. Şimdi de tam turizm sezonu canlanmışken, Türkiye’ye turist gelmesin, turizm geliri gelmesin, dış kaynaklı bir operasyon, algı başlattıklarını görüyoruz. Özellikle başını Trabzon çekiyor. Kim nereye çekerse çeksin. Sermayenin yeşili, siyahı olmaz. Ülkemin menfaati nerdeyse ben oradayım. Onların nereye çektiklerini görüyoruz. Türkiye IMF kapılarında sürünsün. Ama turist gelmesin. Türkiye’de esnaf  ayakta durmasın. Bunları vatandaşa havale ediyorum. Bunlar şehrime yapılmış ihanet projesidir.”

Haberin devamı için tıklayınız 

fdf7cab9-7f78-479e-a035-88d3420c08ca