Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, bir takım ziyaret ve program kapsamında Trabzon’a geldi. İlk olarak Ak Parti İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan İleri, gençlerin Türkiye’nin teknolojik geleceğine sahip çıktıklarını kaydederek “Türkiye’yi dolaştıkça görüyoruz ki gençlerimiz geleceğe ümitle bakıyor. Gençlerimizin gözlerinde ışık var.” dedi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Ak Parti Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora, Adnan Günnar, Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen ve partililer katıldı.

WhatsApp Image 2022-09-08 at 12.48.00

GENÇLERİMİZİN GÖZLERİNDE IŞIK VAR


İleri, burada yaptığı açıklamada, “Dün Ordu ve Giresun programlarından sonra Trabzon’dayız. Teşkilat buluşmamızı takiben gençlerimizle buluşacağız. Dijital Türkiye’yi konuşacağız. Ekosistem Toplantısı adını verdiğimiz genel itibariyle bilişim sektörünün temsilcileriyle toplanacağımız faaliyeti hayata geçireceğiz. Gençlere Türkiye’nin uzay teknolojilerine yaptığı yatırımlardan, savunma sanayinde yaptığı atılımlardan bahsediyoruz. Daha da önemlisi AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin ilerlemesi noktasında geleceğinden bahsediyoruz. Türkiye’yi dolaştıkça görüyoruz ki gençlerimiz geleceğe ümitle bakıyor. Gençlerimizin gözlerinde ışık var. Her şeye rağmen kamuoyunu meşgul etmeye çalışan mandacı zihniyete rağmen bu ülkenin gençleri ümit, cesaret dolu. Biz onlara, onlar bize güveniyor. Gittiğimiz her ilde teşkilatlarımızla bir araya geliyoruz. Teşkilatlarımızın enerjisi çok yüksek. Ak Partinin kazanımlarını halkımıza anlatma noktasında büyük gayret sarf ediyoruz. İnanıyoruz ki 2023 dönemecinde milletimiz kararlı yürüyüşüne Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edecek.

İLK DEFA SİNYAL ALDIK


Dijital alandaki gelişmeler durmak bilmiyor. Geçtiğimiz hafta TÜRKSAT 5B’den güzel haber aldık. Türksat 5B üzerindeki ASELSAN imalatından çıkmış olan yerli ekipmanlardan ilk defa sinyal aldık. Bu bizim için dönüm noktası. Uzay şartlarında çalışan bir ekipmanın o zorlu şartlarda görevini yerine getirebilmesi Türk teknoloji sektörü açısından çok önemli bir adım.

Z KUŞAĞI DEĞİL TEKNOFEST KUŞAĞI


Samsun’da düzenlenen Teknofest’e ilgi çok büyüktü. 1 milyonun 250 bin kadar ziyaretçi oldu. 600 bin kadar da başvuru alındı. Gençlerimiz Türkiye’nin teknolojik geleceğine sahip çıkıyorlar. Kendilerine inatla Z kuşağı denilse de onlar kendilerini Teknofest Kuşağı olarak tanımlıyor.

Ticaret Bakanı Muş, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu Ticaret Bakanı Muş, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu

İHRACAT REKORLARI KIRIYORUZ


AB ülkelerinde enflasyon oranı en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda. Ciddi enerji tasarrufu tedbiri alınıyor. Ülkelerde doğal gaz yerine odun kömür yakmaktan bahsediliyor. Tüm bunlar olurken Türkiye’de neler oluyor? İhracat rakamlarımız açıklanıyor. İhracat rekorları kırıyoruz. Bu yılın ihracat hedefi 255 milyar dolar olarak revize edildi. Büyümemiz oldukça iyi gidiyor. 2021 yılında yüzde 11’lik büyüme kaydedilmişti. Son çeyrek rakamları açıklandı. Tatmin edici büyüme hızıyla bu yılı kapatacağız. Orta vade program açıklandı. İddialı ve gerçekçi hedeflerle Türkiye yoluna devam edecek. Sabit gelirliyi koruma noktasında aldığımız tedbirler oluyor. Kabine toplantıları sonrasında Cumhurbaşkanımız önemli bir tedbiri gündeme getiriyor. Sosyal konut, asgari ücret artışları ve son olarak icra takipleri noktasında alınan tedbirlere kadar çok ciddi tedbir paketleri açıklanıyor. Bu millet vesayetin kalktığını gördü. Teknoloji alanındaki atılımlarımıza şahit oldu. Ekonomik anlamda toparlanmaya şahit oldu. Biz mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Türkiye’nin ekonomik programı hedefine ulaşacak. 


SİYASET VİZYONLA YAPILIR


Karşımızdaki muhalif yapıya bakmak gerekiyor. 6+1olarak tanımladığımız çok net bir şey de göremediğimiz dağılacak olduğunu düşünüyorum ben. Bu yapının ortaya koyduğu söylemlere bakmak istiyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter sistem dışında ortaya ciddi bir vizyon koyamadı. Değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurgulanmış bir yapı. Vizyon etrafında toplanmaktan ziyade karşıtlık etrafında toplandıkları için siyasi yapı olarak tanımlamakta güçlük çekiyoruz. Siyaset vizyonla yapılır.  Bu yapı ortaya net vizyon koyamadığı için ortalığı bulandırmak adına manipülasyon ortaya koyuyor. Vatandaşlara borçlarınızı ödemeyin çağrısı yaptılar. Yargı kararıyla çelişir duruma geldiler. Bu yapı son günlerde gündeme ‘sizi yargılanacağız’ söylemi getiriyor. Onların bu sözleri zihinlerimizde oluşturmak istedikleri çağrının farkındayız. Siyasiden ziyade nefret dilidir. 2023 yılından sonra Türkiye’nin kadrolarında yer alacak kişilerin bizler olduğuna inanıyorum. Biz mücadelemizde sonuna kadar devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.