İstanbul’da gerçekleşen UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Ajax’ı temsilen hazır bulunan kulüp CEO’su Edwin van der Sar, kuranın ardındandan önemli açıklamlarda bulundu.

Ajax'tan Naci Ünüvar'ın birkaç gün içinde Trabzonspor'a transferinin açıklanacağı ifade edilmişti. Ajax CEO'su Edwin van der Sar: "Naci Ünüvar, harika tekniğe sahip bir oyuncu. Ajax akademisindeki çok büyük bir yetenek. Umuyorum ki Türkiye’de süre almak onun için iyi olur." dedi.

Kayserispor-Trabzonspor maçı öncesi flaş sözler! Kayserispor-Trabzonspor maçı öncesi flaş sözler!

Trabzonspor'un alt yapısında yetişen ve Ajax'a transfer olan Ahmetcan Kaplan için Edwin van der Sar, "Ahmetcan Kaplan takibimizde olan bir oyuncuydu. Genç ve hızlı bir futbolcu. Savunmanın sağında ve solunda oynayabiliyor. Onun için en iyisinin olmasını diliyorum. Kendisine en iyi dileklerimi sunuyorum, Ajax’ın ilk Türk futbolcusu olmanın da gururunu yaşıyor” dedi. Türk takımları ve Türkiye’deki genç oyuncular hakkında da konuşan Ajax CEO’su, “Türkiye her zaman bir Futbol ulusu olmuştur. Burada Şampiyonlar Ligi’nde oynamak her zaman zor olmuştur. Genç oyunculara daha çok şans bulmaya başladı ve Türk takımlarında ve takımlar daha güçlü şekilde dönecektir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.