Cornelius, Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı! Cornelius, Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı!

Trabzonspor'un alt yapısından yetişen ve Ajax'a transfer olan Ahmetcan Kaplan açıklamlarda bulundu. 19 yaşındaki genç oyuncu ilk transfer teklifini aldığında çok mutluğu olduğunu söyledi.

Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyor

Ajax gibi bir kulübe transfer olmanın hayali olduğunu belirten Kaplan, "İlk transfer teklifini aldığımda çok mutlu olmuştum. Böyle bir kulübe gelmek benim hayallerimden birisiydi. Bu hayalimi gerçekleştirdiğim için gerçekten çok mutluyum. Böylesine bir atmosferde sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. İlerleyen zamanlarda takıma adapte olduğumda arkadaşlarıma yardımcı olabilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Takımdan Devyne Rensch ve Antony’i takip etmişliğim var, çok iyi oyuncular. Ben onlara yardımcı olacağım, onların da bana saha içi ve saha dışında yardımcı olacaklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Hedefini açıkladı

Hayallerini yaşadığını dile getiren Kaplan,"İlk önce burada kalıcı olmak istiyorum. Ajax ve taraftarına kendimi kabul ettirmek istiyorum. Çünkü çok büyük bir kulübe geldim. Bunun farkındayım. Elimden gelenin en iyisi yapıp, onlara kendimi ispat ettirmek istiyorum. Burası gerçekten hayal gibi, hayallerimi yaşıyorum."dedi.