Hollanda devi Ajax ile anlaşan Trabzonspor'un genç stoperi Ahmetcan Kaplan bordo mavili takımın kasasına tam 175 Milyon TL sokacak.

Trabzonspor altyapısının son ürünü Ahmetcan Kaplan, kariyerine Avrupa'da devam edecek. Nisan ayından bu yana 19 yaşındaki stoperin peşine düşen Ajax, bir dizi görüşmenin ardından 9,5 milyon Euro ödemeyi kabul etti. Sözleşme ayrıca başarı bonuslarını da içeriyor.

Trabzonsporlu Futbolcu Paylaştı! Taraftar Bayram Etti... Trabzonsporlu Futbolcu Paylaştı! Taraftar Bayram Etti...

trabzonspor-transfer-haberi-ahmetcan-kaplanin-pesine-ajax-dustu-1659679266894

Mevcut döviz kurundan kasasına yaklaşık 175 milyon TL koyacak olan Trabzonspor, sözleşmedeki bir sonraki satış maddesini de ekledi. Buna göre bordo mavili takım Ahmetcan Kaplan'ın bir sonraki satışından yüzde 15 pay alacak. Bu madde önemli çünkü Ajax son 2 sezonda oyuncu satışından 287 milyon Euro gelir elde etti. Ahmetcan'ı önemli bir yatırım olarak gören Hollandalı dev, genç defans oyuncusunu parlatıp yüksek rakamlara göndermeyi hedefliyor.

ahmetcan kaplan (2)

Geçen sezon A takımında oynama şansı yakalayan solak stoper, sadece 1 yılda vitrin yaptı; Lille'e 17,5 milyon Euro'ya giden Yusuf Yazıcı'dan sonra altyapıdan yetişen ve Trabzonspor'a ciddi paralar getiren bir diğer oyuncu olacak. Ajax ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Ahmetcan Kaplan, hafta sonuna kadar Hollanda'ya gidecek. Rusya ve İtalya'dan da talipleri bulunan Ahmetcan için en iyi teklifi yapan Ajax, Hollanda ekibinin geçen yıl nisan ayından bu yana genç oyuncuyu takip ettiği ortaya çıktı.