Trabzonspor'un genç yıldızı Ahmetcan Kaplan içi Hollanda basını övgüyle bahsetti. Ajax ile anlaşması beklenen Ahmetcan Avrupa yolunda...

Trabzon'da Turist Gibi Gezen Kişi Bakın Kim Çıktı? Trabzon'da Turist Gibi Gezen Kişi Bakın Kim Çıktı?

Trabzonspor'un altyapısında büyüyen ve geçen sezon yaşadığı sakatlıkların ardından takıma önemli katkılarda bulunan Ahmetcan Kaplan, Ajax yolunda ilerliyor. Ajax'ın 19 yaşındaki oyuncunun transferi üzerinde çalıştığı bildirildi. Hollanda ekibinde, İtalya'ya transferi gündemde olan Perr Schuurs'un ayrılması durumunda Ahmetcan'ın transferi yüksek gösterildi.

ahmetcan kaplan (1)

Ajax'ın ödeyeceği bonservis bedeli belli oldu

Ajax ile Trabzonspor arasında genç futbolcunun transferi için yapılan görüşmelerde, anlaşmanın yakın olduğu ve Ahmetcan'ın transferinin resmileşmesi halinde bordo-mavililerin 10 milyon Euro ücret ve bonus kazanacağı belirtildi. Hollandalı devinin, anlaşmaya varılması halinde Ahmetcan Kaplan ile 5 yıllık sözleşme yapacağı belirtiliyor. Hollanda basını, Ajax'a transfer olması beklenen Ahmetcan Kaplan'ı mercek altına aldı. Haberde Ahmetcan'ın özellikleri hakkında bilgi verildi.

ahmetcan kaplan (2)

Hollanda basını Ahmetcan için şunları söyledi

"Ahmetcan Kaplan aslında Abdullah Avcı'nın planlarında yoktu. Sakatlıklar sonrası forma şansını iyi değerlendirdi ve yıllardır beklenen şampiyonluğa önemli katkı yaptı." "Ahmetcan iyi diripling yapabilir. Yerden ve havadan isabetli pas verme olasılığı çok yüksek." "1.89 cm boyundaki genç yıldız hava toplarında çok iyi" "Ahmetcan Kaplan Ajax'ın gelecek planlarında yer alan bir oyuncu"