Trabzonspor kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu gelecek sezona dair önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'da Başkan Ahmet Ağaoğlu geride kalan sezon ve gelecek planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu transferde topu Abdullah Avcı'ya atarken, taraftarların da transferde beklentilerini çok yükseltmemelerini söyledi. 

ahmet ağaoğlu covid

Ağaoğlu yapılcak transferlere değinirken Abdullah Avcı'nın kararlarını vurgu yaptı. “Transferle alakalı olarak geçtiğimiz sezon yapmış olduğumuz çalışmanın bir benzerini şu an yürütüyoruz. Direkt olarak hocanın mevkisel olarak öncelik verdiği 3 mevki var. Onla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Bu 3 mevkinin haricinde alternatif olarak kadroya katmak istediği oyuncular var. Onlarla da görüşmelerimiz devam ediyor. Bir de hocamızın B planı olarak gitmesi muhtemel oyuncuların yerine kadroya katacağımız oyuncular var. Onlar da şu anda üçüncü fazda diyelim. O noktada da çalışmalarımız devam ediyor. Bütün hedefimiz geçen sene olduğu gibi kilit noktadaki oyuncularımızı hazırlık kampının ilk gününe yetiştirmek” dedi.

ahmet ağaoğlu transfer-1

"ÇOK FARKLI TRANSFERLER BEKLENİLMESİN"

Başkan Ağaoğlu gelecek sezon için transfer konusunda beklentilerin çok artmamasına değinirken şu ifadeleri kullandı; Bakarsınız sizin yapınız ve ekonomik şartlarınıza çok uygun bir oyuncu size de çok katkı vereceğinize inandığınız bir oyuncuyla her an karşılaşabilirsiniz. Bu yönetim için de sürpriz olur. Herkes için, medya için, taraftar için de sürpriz olur. Şampiyon oldunuz, şampiyon liginde Play-off oynayacaksınız, gruplara kalma şansınız bir hayli yüksek ve hemen hemen de bizimle aynı kalibrede takımlarla Play-off maçı oynayacağız. Şampiyonlar liginde oynayacağımız için veya şampiyon olduk diye önümüzdeki sene de aynı iddiamızı sürdüreceğiz diye çok farklı transferler beklenilmesin.

ahmet ağaoğlu transfer trabzonspor

"Trabzonspor’un mücadele gücüne güç katacak oyunculara ihtiyacı var"

Trabzonspor’un geçmişte uygulamış olduğu transfer politikası neyse o politikanın bir benzeri uygulanacak. Tabii ki kadroyu biraz daha alternatifli ve geniş tutmak zorundayız. Avrupa’da mücadele edeceğiz, Süper Lig’de mücadele edeceğiz, Aralık ayından itibaren Türkiye Kupası maçları oynanmaya başlanacak. Geçtiğimiz seneye kıyasla biraz daha alternatifli ve geniş kadroya ihtiyacımız var. Beni tanıyan herkes Trabzonspor’un yıldız futbolcu değil de Trabzonspor’a verim verecek, Trabzonspor’da performans gösterecek ve Trabzonspor’un mücadele gücüne güç katacak oyunculara ihtiyacı var.

AHMET AĞAOĞLU YÖNETİMİ

Trabzonspor'da bir ayrılık daha! Djaniny gidiyor mu? Trabzonspor'da bir ayrılık daha! Djaniny gidiyor mu?

3-4 milyon Euro maaş verebilecek finansal yapıya sahip bir takım...

Bugün yıldız futbolcu dediğinizde kimi kaça alacaksınız? Trabzonspor kulübü 10-15 milyon Euro bonservis bedeli veya bir oyuncuya 3-4 milyon Euro maaş verebilecek finansal yapıya sahip bir takım değil. Bu bizim için dezavantaj gibi görünen bu durumu mücadele gücümüzü artırarak ve camianın dinamiklerini kullanarak bu açığı kapatmak düşüncesinde olan bir kulübüz. Bir anlamda da bu sene şampiyonluğun gelmesi de bütün bu öğelerin bir araya gelmesiyle mümkün oldu. Taraftar tarafında nasıl algılanacak ve değerlendirilecek bilemiyorum ama çok uzun ve titiz çalışmalar neticesinde gerçekleşen transferler olacaklar bunlar” ifadelerini kullandı.