Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kopenhag karşılaşması öncesi TRT Spor ekranlarında açıklamalarda bulundu.

Monaco - Trabzonspor karşılaşması biletleri satışa çıkıyor Monaco - Trabzonspor karşılaşması biletleri satışa çıkıyor

Başkan Ağaoğlu, “Önemli bir maç bizim açımızdan son derece önemli bir maç. Hem işin ekonomik boyutu hem sportif boyutu var. Tanıtım boyutu var. Özellikle son 3-4 aydır kutlamalarla başlayan dünyada oluşan bir Trabzonspor algısı var. Transferlerimizde bizim işimizi kolaylaştırdı. Ama aynı zamanda bu tanıtımın aynı paralelde devam etmesi. Ülke puanı açısından son derece önemli. Bunu her zaman söylüyoruz. Son zamanlarda sık sık tekrarlamaya başladım. Bugün eğer Süper Lig şampiyonu ön eleme oynuyorsa hepimizin futbol ailesi içerisinde olan herkesin ben dahil şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım biz nerde hata yaptık ki bu konuma geldik. Yani ilk şampiyonu ön eleme oynuyor büyük liglerle kendini kıyaslıyorsun ama şu büyük liglerdeki 3 sıradaki takım bile direk Şampiyonlar Ligi’nde oynuyor.  Bir UEFA kupamız var Galatasaray’ın kazandığı. Biz futbolun içerisinde olan insanlar olarak demek ki çok büyük hatalar yaptık ki bugün Şampiyonlar Ligi için play off oynuyoruz. İnşallah bugün kazanırız. Play off’u geçersek hem bunun ekonomik hem de sportif boyutu var. Özellikle Trabzonspor açısından oradaki o para son derece çok önemli bir para.” değerlendirmesinde bulundu.

transferaçıklaması (2)

Transfer konusunda da açıklama yapan Ağaoğlu, “Son şampiyon Trabzonspor kadroyu muhafaza etti. Sadece 2 futbolcu ayrıldı geçen sezonki kadrodan. Şuan da 6 tane takviyemiz var. Belki bir takviye daha olabilir. Bu iki maçı atlattıktan sonra bir değerlendirme yapacağız. İlerleyen süreç içerisinde de transferler olabilir.  Özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Şuna bu kadar para verelim bunu alalım bu kadar verelim bunu verelim böyle bir şey yok. UEFA daha geçen hafta bütün kulüplere uyarı gönderdi. Önümüzdeki sezondan itibaren eğer bütçenizde finansallarınızda herhangi bir sıkıntı olursa hiçbir takımın gözünün yaşına bakmayacağım diye. Burada da limit belli 5 milyon euro’nun üzerinde açık verdiğiniz takdirde Avrupa Kupalarından men cezası alıyorsunuz. İnsanların bunu değerlendirmesi lazım. Transfer diye konuşurken. Bugün Batra’yı 1.250.00 euro’ya aldıysak 8 verip alabilirdik. İlk kapıyı çaldığımız zaman karşımıza çıkan rakam 8 milyon euro’ydu. Alın gelin Alın gelin biraz sabırlı olmak lazım. İnce eleyip sık dokumak lazım. Netice itibariyle sadece parayı konuşmuyoruz. Kulübün aynı zamanda geleceğini konuşuyoruz. Onun için dengeli ve planlı programlı gidiyoruz.” şeklinde konuştu.

transferaçıklaması (1)

Ahmetcan Kaplan transferi hakkında da Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı: “Gelen geldiği zaman giden gittiği zaman zaten herkesin malumu oluyor. Kulüp gerekli açıklamayı yapıyor diyelim.”