Trabzonspor'un olağan divan kurulunda tesisler için açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu söylemlerine açıklık getirdi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin kamulaştırılmaması gerektiği yönündeki açıklamasına açıklık getirdi. Ağaoğlu, Denetleme Kurulu raporunun 10. maddesinde yer alan 'Trabzonspor tesislerinin yeni havalimanı planının dışında tutulması için yoğun lobi çalışmaları yapılmalı' ifadesinin birçok kulübün gıpta ile baktığını ve Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin korunması gereken Trabzonspor'un çıkarları için kamulaştırılmaması gerektiğini hatırlatırken, bazı üyeler kamulaştırma ile yeni tesisler inşa edilebileceğini savundu.

AHMETAĞAOĞLU-7

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri etkilenmeyecek

Ağaoğlu, şunları söyledi; "Bu ifadelerin medya organlarında yer alması üzerine, aynı gün üst düzey kamu görevlileri tarafından bana verilen resmi bilgilerden, Bakanlığın havalimanının kuzeyinde, yani havalimanının doğusunda ve batısında bir çalışma ve kamulaştırma yapmadığı ifade edilmiş, havaalanı apronunun doğusunda ve batısında genişletme çalışması yapıldığını söyledi. Aynı gün sağlıklı bilgiye ulaşılması için kulübümüzün resmi sitesinde yeni bir açıklama yapıldı" dedi.

agaoglu-1638444428

Trabzonspor'un Başkanının beyanıdır

Trabzonspor'un menfaatleri için kamuoyunu bilgilendirmek adına yaptıkları açıklamaya başka anlamlar yüklemenin sağlıklı bir bakış açısı olmadığını belirten Ağaoğlu;

"Çok iyi bilinmelidir ki, Trabzonspor'un resmi sayfalarında kulüp adına yayınlanan duyuru ve açıklamalar, kulüp başkanının açıklamalarıdır, imzası olsun ya da olmasın. Kanun ve yönetmelikler karşısında bu şekilde değerlendiriliyor" dedi.

ahmet_agaoglu_soru_bab15_800-1

Trabzonspor'un genç yıldızı radara takıldı! Crystal Palace karşılaşmasında da... Trabzonspor'un genç yıldızı radara takıldı! Crystal Palace karşılaşmasında da...

Ağaoğlu, camiadan aldığı destekle çalışmalarına devam edeceğini vurgulayarak, "Sevgili Trabzonspor camiası, göreve geldiğimiz 2018 yılından bu yana Trabzonspor'umuz için şampiyonluk hedefi koymuş ve şampiyonluğu canlı tutmuş bir başkan olarak, UEFA Avrupa Ligi'nde beklentilerinizi karşılayacak başarıya ulaşmak için sizlerden aldığım güçle çalışmalarımı sürdüreceğim, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda yeniden şampiyon olmak" dedi.