Trabzon Dernekler Federasyonu cevap vermek istedi

Trabzonspor şampiyonluğunu kesinleştirdikten sonra Trabzon’dan sonra İstanbul’da büyük bir kutlama organizasyonu gerçekleştirilecek. Organizasyonu gerçekleştirecek olan Trabzon Dernekler Federasyonu 1,5 aydır bugüne hazırlandıklarını açıkladı. Gündemde yer alan Koç’un açıklamalarına ve kutlamalardan duyulan rahatsızlığa  ilişkin Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Hakkı Şatıroğlu, “Kulüp Başkanımız Ağaoğlu ile konuştuk. ‘Açıklama yapalım mı?’ dedik. ‘Yok, hiç muhatap bile almayacağız’ dediler. Bu anlamda biz bunları muhatap almıyoruz.” dedi.


YENİKAPI DEV ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK


Açıklama yapan Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Hakkı Şatıroğlu, 100 binden fazla katılımın olacağını ifade ederek bu sayının 300 bine dayanacağını söyledi. Şatıroğlu, kutlamayla ilgili şu bilgileri verdi: “Güzel bir çalışma yapıyoruz. 150 kişilik ekip yarınki program için hazırlık yapıyor. 1,5 aydır çalışıyoruz. Paydaşlarımız Kuzey Yıldızı Trabzon Derneği, Gurbetçi Gençler, 1461 gibi birçok taraftar derneklerimizi yanımıza alarak ciddi çalışma yapıyoruz.


AHMET AĞAOĞLU KONUŞMA YAPACAK


Ortak paydamız Trabzon ve Trabzonspor.. Bütün Trabzonspor sevdalılarını buraya davet ettik. Yarın saat 15.00 gibi davetlilerimiz gelmeye başlayacak. Karadenizli 15 sanatçımız konser verecek. Aslan Kar’ın sunuculuğuyla program gerçekleştirilecek. Güzel bir ambiyansla dünyaya mesaj vereceğiz. Siyasi anlamda hiçbir mesaj olmayacak. Kulüp Başkanımız Ahmet Ağaoğlu yönetimiyle programa katılacak. Ağaoğlu, 20.00’da alanda olacak. Ve programda sadece Kulüp Başkanımızın konuşması ve benim bir kısa açıklamam olacak. Hiçbir siyasi bir konuşma olmayacak. 

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'dan Mert Müldür Atağı Trabzonspor'dan Mert Müldür Atağı


300 BİNE YAKIN KATILIM..


100 bin kişinin katılacağını düşünüyorum. Birçok şehirden otobüsle geliyoruz diye telefon alıyoruz. 100 bin rahat olur. Bu sayı 300 bine dayanır. İnşallah kazasız belasız bir kutlama gerçekleştiririz.”


KOÇ İŞİNE BAKSIN!


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un açıklamalarıyla ilgili Şatıroğlu, “Dün beyefendi açıklama yapıyor. ‘Trabzon, İstanbul’da kutlama yapıyorlar. İstanbul’da bayrak dalgalanır mı?’ diyorlar. Bayrak nerede dalgalanırsa biz orayı vatan toprağı görmüşüz. Polislere eziyet ettiğimiz söyleniyor. Sen işine bak! Bu memleketin birlik, beraberlik, düzenini isteyen en önemli unsurlardan bir tanesi Trabzon insanıdır. Bununla gurur duyuyoruz. Trabzon insanı her şeyin en güzeline layıktır. Bu memlekete katma değerimiz var. Memleketimiz için canımızı vermeye hazırız. Memleketten büyük cevherler yetişmiş. Çağ açıp çağ kapatan, İstanbul’un fethi Trabzon’un fethiyle tamamlanmış diyen bir söze mazhar olmuşuz. Bu insanlar ne kadar konuşursa konuşsun, ne yaparlarsa yapsınlar emellerine ulaşamayacaklar.


AĞAOĞLU “MUHATAP ALINMAYACAK” DEDİ


Kulüp Başkanımız Ağaoğlu ile konuştuk. ‘Açıklama yapalım mı?’ dedik. ‘Yok, hiç muhatap bile almayacağız’ dediler. Bu anlamda biz bunları muhatap almıyoruz. Biz işimizi yapacağız. Daha iyisini, güzelini yapacağız.”

Rabia MOLLAOĞLU