Trabzonspor ile de transferde adı anılan Yeni Malatyaspor’un Ganalı futbolcusu Benjamin Tetteh, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiliz ekibi Hull City’e transfer olmaya çok yakın.

Transfer döneminin açılması ile beraber adı Trabzonspor ile de anılan Benjamin Tetteh İngiltere'ye çok yakın. Yeni sezona sıkıntılar ile başlayan Yeni Malatyaspor’da gözler tamamıyla 26 Haziran’da yapılması planlanan olağan seçimli genel kurula çevrilirken, takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Ganalı golcü Benjamin Tetteh’in transfer süreci yılan hikâyesine döndü.  

Trabzonspor'da mesai başladı! Trezeguet için önemli hafta Trabzonspor'da mesai başladı! Trezeguet için önemli hafta

Benjamin_Tetteh

Trabzonspor'dan 6 Milyon Euro istendi

Hull City, Trabzonspor ve Sivasspor ile adı anılan Tetteh için 6 milyon bonservis bedel belirleyen sarı siyahlı yönetim, özellikle bu oyuncudan elde edeceği parayla borcun bir kısmını ödemeyi planlıyor. Ganalı golcü ile bir dönem ilgilenen Sivasspor, bonservis bedelinde indirime gidilmesini istedi. Kırmızı beyazlılar, yüksek bonservis bedeli nedeniyle bu transferden vazgeçti.

Acun_Ilıcalı

Yeni Malatyaspor ile sözleşmesi devam eden ve güncel piyasa değeri 2,3 milyon Euro olan Benjamin Tetteh’in Championship ekiplerinden Hull City ile anlaşmak üzere olduğu öğrenildi. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiliz ekibinin 6 milyon Euro olan bonservis bedelinde indirim yapılmasını beklediği, pazarlıkların sürdüğü bildirildi.