Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Trabzon şehrini örnek göstererek açıklamalarda bulunudu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve beraberindeki partililer, yeni havaalanı yapımı nedeniyle mevcut Adana Havalimanı'nın kapatılmaması için çağrı yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile CHP'li milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, parti yöneticileri ve partililer, Mersin'in Tarsus ilçesinde inşaatı devam eden, yap-işlet-devret modeli ile işletilecek Çukurova Bölgesel Havalimanı projesinin tamamlandıktan sonra kapatılacağını belirttikleri Adana Havalimanı önünde toplandı.

Trabzon Akyazı standında protokol krizi Trabzon Akyazı standında protokol krizi

Adana Havalimanı'nın kapatılmamasını isteyen Başkan Zeydan Karalar, Rize'nin 350 bin, Trabzon'un 850 bin nüfuslu olmasına rağmen bölgede 2 tane havalimanı olduğunu kaydetti. İhtiyaç duyulan yatırımlara karşı çıkmadıklarını belirten Başkan Karalar, Adana, Mersin ve Osmaniye'nin toplam 7 milyon nüfusa sahip olduğunu, bölgede hizmet verecek 2 havalimanının fazla olmadığını söyledi.

1519672-adana-da-baskan-karalar-ve-partililerden-havalimani-kapatilmasin-cagrisi-62a310386ecdd

Başkan Karalar, "Havalimanımızı kapatmayın. Burası Adana'nın stratejik önemine katkı koyuyor ve vatandaşlarımız için çok önemli. Adanalıların bütün olarak havalimanının kapatılmamasını istemesi çağrısına yöneticilerimizin olumlu yanıt vereceğini bekliyorum. Öyle yapacaklarına inanıyorum. Buranın uluslararası havalimanına sahip olması için pistlerin uzaması lazım diyorlar. Eğer pistlerde sıkıntı varsa teknik olarak uzatma noktasında yardımcı olabiliriz. Ne katkı gerekiyorsa biz onu koymaya hazırız" dedi.