Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Trabzonspor’un kendi sahasında oynadığı ve 3-0 kazandığı Gaziantepspor maçını yöneten hakem Suat Arslanboğa’nın akıbetini araştırdı.

vitor hugo trabzonspor

Bu maçın henüz 3.dakikasında Hugo ile Dicko arasında yaşanan pozisyonda Hugo rakibini engellemiş ve bariz gol şansı olması gereken pozisyonu hakem Suat Arslanboğa devam ettirmişti.

Doğru karar neydi?

Bu pozisyonda doğru karar Hugo ihraç olmalı ceza sahası dışından serbest vuruş verilmeliydi.  Futbol oyun kuralları bunu emrederken bütün hakem yorumcuları da bu yönde ortak görüşte birleşmişti.

suat arslanboğa

Maçın gözlemcisi Murat Ilgaz bu pozisyonda hakem Suat Arslanboğa’yı hatalı bularak raporunda düşük not verdiği ortaya çıkmıştı.

Buraya kadar her şey normal!

Rize'de neler yaşandı?

12. haftada Rize’de oynanan Çaykur Rizespor- Aytemiz Alanyaspor maçında ise aynı pozisyonun tekrarı yaşanmıştı. Bu maçı yöneten Fırat Aydınus’ta gole giden Babacar’ın engellenme ihlalini devam ettirmişti. Maçtan sonra yapılan değerlendirmelerde de pozisyonun bariz gol şansıyla birlikte kırmızı kart olması gerektiği yönünde ortak görüş ileri sürülmüştü.

fırat aydınus trabzonspor

Turgay Güdü verdi?

Çaykur- Rizespor- Aytemiz Alanyaspor maçında Trabzon’dan gözlemci Turgay Güdü görev başındaydı. Güdü, Fırat Aydınus’a 8.4 gibi yüksek bir puan vererek adeta ödüllendirdi. Ertesi hafta maça giden Aydınus ödüllendirilmiş oldu.

Şimdi kamuoyu haklı olarak tepki gösteriyor;
Adalet dağıtması gerekenler adaletsiz olursa bu sorunlar nasıl çözülecek?