Trabzonspor'da üzerine spekülasyonlar yapılmaya başlanan teknik direktör Abdullah Avcı'ya bir destek de Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'ten geldi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç dün stüdyo konuğumuzdu. Birçok konuyu konuşurken Trabzonspor’a da değindik. Genç bildiğiniz gibi koyu bir Trabzonspor taraftarı ve bunu açık açık her platformda dile getiriyor. Genç’e son haftalardaki kötü sonucu ve Abdullah Avcıyı sorduk. Genç ise bunların olabileceğini ve sonuna kadar Abdullah Avcı’nın yanında olduğu belirtti. Genç’in açıklamaları şu şekilde:

Bakasetas kariyerini masaya yatırdı! "Trabzonspor beni değiştirdi" Bakasetas kariyerini masaya yatırdı! "Trabzonspor beni değiştirdi"

“Bu sene sezona iyi başlayamadık. Bu da tartışılıyor. Şampiyon kadronun sekiz oyuncusu değişti. Yeni bir kadro kuruldu. Kaliteli isimler var. Bu işin uzmanı Abdullah hoca, bu konuda hocamızı ve yönetimimizi sonuna kadar destekleyeceğiz ve yanlarında olacağız. Bir iki olumsuz sonuçtan dolayı olumsuz yorumlar yapılıyor. Fakat Abdullah Avcı tartışılmamalı. Bize şampiyonluğu getirdi. Hocamız bize şampiyonluğu büyük bir özveri ile getirdi. Şu an farklı sesleri kulağımıza yaklaştırmıyoruz bile. Herkesin hatası olabilir.  Hocamız Adana deplasmanının ardından çok güzel bir açıklama yaptı. Hoca, “ben bunu artık sığdıramıyorum. Kendim de bunu sorgulayacağım. Her noktayı değerlendireceğim dedi.” Ciddi bir özeleştiri ve sağduyu vardı. Kompleksten uzak bir açıklamaydı. Öyle bir hoca oradaki eksiği de fazlayı da görür. Tedbirini alıp, yoluna devam eder. Şehri özümsemiş bir hocamız var. Sonuna kadar destek olacağız. Bu takım bizim başarısız sonuçlarda olacak. Hoca da öyle bir alıştırdı ki bizi, son ana kadar döner diye bekliyoruz. Bugün ki maç çok önemli bütün taraftarlarımızı sahaya bekliyoruz.”