Trabzonspor'da sezon başından beri bazı bölgelerde istediği tandemi yakalayamayan Abdullah Avcı'nın bu süreçte en vazgeçmediği oyuncular belli oldu.

Spor Toto Süper Lig'de 7 hafta geride kalırken Trabzonspor sakatlık ve rotasyondan dolayı bir çok isimle sahaya çıktı. Abdullah Avcı'nın kadro seçiminde yer yer değişken taktikler etkili olsada futbolcuların sakatlıkları da bu süreci değiştirdi.

Yusuf Demir Trabzonspor Maçına Tribüne Bilet Mi Aldı? Yusuf Demir Trabzonspor Maçına Tribüne Bilet Mi Aldı?

avcıı

Karadeniz temsilcisinde bu dönemin vazgeçilmez isimleri Eren Elmalı, Jens Stryger Larsen ve Trezeguet oldu. Sol bek Eren Elmalı 1026 dakika ile 12 maçta en çok dakika alan oyunculardan biri olurken, onu 989 dakika ile sağ bek Larsen ve 977 dakika ile Mısırlı futbolcu Trezeguet üçüncü sırada yer aldı.

uğurcançaöır

Uğurcan Çakır ilk 3'te yok

Söz konusu dönemde Trabzonspor'da 28 oyuncu forma giyerken, teknik direktör Abdullah Avcı tarafından her maçta 3 yeni değişiklik yapıldı. Trabzonspor'da bazı futbolcular sakatlıkları nedeniyle fazla zaman alamadı. Takım kaptanı Uğurcan Çakır 9 maçta 810 dakika oynarken, sakatlığı nedeniyle 3 maçta görev alamadı.

visca-3

Edin Visca'yı da sakatlık etkiledi

Kol kırığı geçiren ve ameliyat olan Edin Visca, 3 müsabakada 196 dakika oynayabildi. Yedi maçta 476 dakika oynayan Dorukhan Toköz, çapraz bağını da yırttı. Dorukhan ameliyat oldu ve sezonu kapattı. Marek Hamsik, sezonun ilk resmi müsabakası olan Süper Kupa maçında kas sakatlığı nedeniyle sakatlandıktan sonra sahalara geri döndü. Slovakyalı oyuncu 6 maçta 324 dakika oynadı.

avcı-15

İşte Trabzonspor'da en az süre alanlar

Yeni transferlerden Yusuf Yazıcı da sakatlığı nedeniyle 1 maçta 44 dakika oynayabildi. Sakatlıkları bulunan Hüseyin Türkmen, Bruno Peres ve Serkan Asan ise hiç oynamadı. Trabzonspor'da 3 maçta 5 dakika ile Yusuf Erdoğan, 1 maçta 8 dakika ile Emrehan Gedikli, 1 maçta 9 dakika ile Naci Ünüvar ve 1 maçta 11 dakika ile Lahtimi en az süre aldı. Genç oyuncular Kerem Şen ve Taha Altıkardeş hiç zaman alamadı. Takımdan ayrılan Berat Özdemir 1 maçta 5 dakika, Cornelius 7 maçta 583 dakika, Kouassi 8 maçta 189 dakika görev yaptı.