Nwakaeme İstanbul'da! Kafa Karıştıran Paylaşım Nwakaeme İstanbul'da! Kafa Karıştıran Paylaşım

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı taraftarların biraz sabırlı olmasını isteyerek Kasım ayına dikkat çekmişti. Abdullah Avcı'nın Kasım ayında yapacağı plan belli oldu. 

Avcı'nın Kasım ayı planına göre; Öcelik takım savunmasında. Beklerde yaşanan sorunu bir türlü çözemeyen Abdullah Avcı'nın 2 ismi deneyeceği kaydedildi. Eren Elmalı'nın çalışmalarına devam edeceği  Hüseyin Türkmen ve Doğucan Haspolat'ı  ise deneneceği belirtildi. Bruno Peres'in ikinci yarıda takımda yer alacağı söylenirken Edin Visca'nın sakatlıktan kurulması ile Avcı rahat bir nefes aldı. 

Lahtimi ile Naci Ünüvar forma şansı bulabilecek mi?

Transfer olduktan beri çok fazla forma şansı bulamayan iki oyuncu için Avcı harekete geçiyor. Lahtimi ile Naci Ünüvar’ı da hazırlık maçlarında sıklıkla kullanacağı öğrenildi. Enis Bardhi’nin ise orta sahada Hamsik’in alternatifi olarak değerlendirilmesi bekleniyor. Dünya Kupası nedeniyle takımda yer almayan MAxi Gomez'in yerini Umut Bozok ile dolduracak. Djaniny, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür gibi yıldızlarla özel olarak ilgileneceği söylenirken Djaniny'in transferde teklifler aldığı bilenen arasında yer alıyor. 

Geri pas sorunu nasıl çözelcek? 

Sürekli takımda geri pas oynanaması üzerine çokça eleştiri alan Avcı, ön alanda pres ve topu kısa sürede kazanma üzerinde duracak. Mücadeleci, hırslı ve daha hızlı topğa sahip olan bir takım planlayan Avcı, orta sahada zaman zaman Siopis-Gbamin ikilisini birlikte kullanabilir.