Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'da yönetim Abdullah Avcı ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

Süper Lig'de şampiyonluk heyecanı, bitime 3 hafta kala Trabzonspor'un mutlu sona ulaşmasıyla sonuçlandı. 38 yıl sonra gelen bu heyecanın yanı sıra gözler başarının mimarı Abdullah Avcı'ya çevrildi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu sezon yakaladıkları başarının önümüzdeki yıllarda da devam etmesi için şimdiden adımlar atmak istiyor. Bu nedenle ilk hamle teknik direktör Abdullah Avcı'ya yapıldı.

ahmet ağaoğlu covid

Başkan Ağaoğlu, Avcı’ya “Sözleşmeni şimdi yeniden yapılandırıp iki yıllık yeni bir sözleşme yapalım, ücretini de iyileştirelim” teklifinde bulundu.

"Teklifi düşünmem lazım"

Trabzonspor ile geçen sezon 2.5 yıllık sözleşme imzalayan Avcı, Ağaoğlu’na “Başkan’ım şimdilik bu başarının tadını çıkaralım, nasıl olsa bir yıl daha buradayım, teklifi düşünmem lazım” cevabını verdi. Bu sözler karşısında şaşıran Ağaoğlu “Bugün olmazsa yarın imzalarız, seni kolay kolay bir yere bırakmayız.” ifadelerini kullandı.

abdullah-avcı 22

Avcı’dan başka bir isim istemiyor

Ankara Trabzon Günlerinde Engelli Taraftarın Kupa Sevinci Ankara Trabzon Günlerinde Engelli Taraftarın Kupa Sevinci

Başkan Ağaoğlu, görev süresinin bitimine kadar Avcı’dan başka bir isimle çalışmak istemiyor. Bu sezon 6.5 milyon lira alan Avcı, sözleşmesine göre önümüzdeki sezon bordo-mavili kulüpten primler hariç 8.5 milyon lira kazanacak.