TSYD Trabzon Şubesi tarafından gönderilen davete katılan Abdullah Avcı Nwakaeme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TSYD Trabzon basın toplantısı düzenleyen Abdullah Avcı yılan hikayesine dönen Nwakaeme sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Teknik dirfektör Abdullah Avcı şu ifadeleri kullandı;

''Çok seviyorum onu. Devam etmesinden yana olduğunu, o da ben de devam etmek istiyorum dedi. Bundan sonrasını başkan, yönetim kurulu arasında gelişecek. Süreç zaten yönetim kurulu ile Tony arasında devam ediyor.” dedi.

WhatsApp Image 2022-05-12 at 12.05.57

Nwakaeme hakkındaki konuşmasından sonra Avcı sezon başındaki transfer süreçlerine değindi. Abdullah Avcı eski dönemleri örnek göstererek şunları söyledi;

“Başakşehir döneminde Demba ba var görünüyordu ama yoktu. Sakattı. Adobayer de sistem üzerinden kullanamamıştık. Bütün istatistik rekorları kıralı 2 sene olmuştu. Diğerlerinden daha az gol atan takım pozisyonuydu. Rekabeti, oyuncu kalitesini, kadro derinliği olmasaydı bu sene çok sıkıntı yaşayabilirdik. Dorukhan çok yerde oynayabiliyor. Djaniny, Cornelius, Dorukhan gibi… Güncel oyun diye bir şey var. Hücum varken savunma güvenliğini nasıl alacaksın. 5-6 kişiyle de giriyoruz ceza sahasına. Rakibe göre de çalışman gerekiyor. Değişime çok açığım. Israr ettiğim konulardan sonra vazgeçebiliyorum. Hayatta olması gereken şeyler.”

WhatsApp Image 2022-05-12 at 12.09.02

SAVUNMA YAPACAKSIN

Edgar transferinde karar... Edgar transferinde karar...

Takım savunmasına değinen Abdullah Avcı “Bir takımın temelini inşa ederken savunma yapacaksın. Çok tekrarlarımız oldu. Oyuncu kalitesi değişse de takım savunması seni bir şekilde ayakta tutabiliyor.” dedi.

WhatsApp Image 2022-05-12 at 12.06.24

Abdullah Avcı'dan saha dışı açıklaması

Saha dışındaki olaylar Abdullah Avcı'ya sorulunca Avcı şu cevabı verdi. “Abdullah Avcı 18 aydır sahanın dışına çıkmadı bundan sonra da çıkmayacak. Saygılı olan, demeçlerini bu şekilde vermeye devam eden, saygıyla, sevgiyle bu oyunu daha iyi hale getirebiliriz. Bu oyunun iyileştirici gücü vardır. Bu konuşulanların hiçbir tanesinin içine girmeyeceğim. Topluma, dışarıdakilere doğru örnek olmaya devam edeceğiz.” dedi.