Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı Ümraniyespor maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Avcı: “Dorukhan’ın MR’i çekilecek. Bağı ile ilgili bir durum var ama çapraz mı değil mi? Belki beklediğimiz gibi değildir. 1 saatte kadar netleşir. Bu oyunun güzel bir yanı var. Bizim bu oyunun güzel yanından beslenmemiz lazım. Bazen kaçırıyoruz bunu bazen tribünler bazen biz kaçırıyoruz. Spor ahlakına ve kültürüne biraz daha iyi sahip olmalıyız. Bunu savunmaya devam edeceğim. Oyuna gelirsek. Rakibi tebrik ediyorum." dedi.

Avcın konuşmasının devamında: "Oyunun ilk 12 dakikalık bölümü bizim için çok iyi gidiyordu. Sonrasında oyuna bazen duygular karıştı. Golün gelmesiyle beraber zihinsel olarak rahatladık. İkinci yarıda daha iyi bir oyun vardı. Geçiş dönemi yaşıyoruz. Oyuncu ve oyun açısından değişimler oluyor. Kazanarak devam etmek önemli. Şu anda ligdeki gidişatımızda problemimiz yok. Bu geçiş dönemini daha fazla dominant oyunlara çevireceğimizi düşünüyorum. İlk 12-13 dakikalık oyunu 60-70 dakikaya çıkarmamız lazım. 11 kişinin 7 tanesi değişik oyuncu. Çocuklar buna cevap veriyorlar, kazanma arzuları var. Sakatlıklar oluyor, yeni gelenler var. Bence kazanmak önemli. Rakibe başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Abdülkadir Ömür transferi hakkında ise, “Abdülkadir Ömür’ün gitme gibi bir durumu yok. İsteği de yok, teklif de yok.”dedi.

Trabzonspor'un Yıldızı Minik Taraftar İle Buluştu Trabzonspor'un Yıldızı Minik Taraftar İle Buluştu

Cornelius'un tarnsferi ile ilgili Avcı şu açıklamayı yaptı: " Cornelius harika geldi, harika gitti. Avrupalı bir lord gibi. 'Futbol hayatımın en verimli dönemini geçirdim.' dedi. Verdiğimizden fazlasını getirdi, çok verim aldık. Oyuncu bu değişimi istiyorsa izin vermek lazım."