Abdullah Avcı önemli açıklamalarda bulunuyor.

Süper Lig'de şampiyon Trabzonspor'un teknik hocası Abdullah Avcı gündeme ve sezona dair önemli açıklamalarda bulunuyor. Transferlerden Nwakaeme konusuna kadar herşeye değinen hoca merak edilenleri yanıtladı.

nwakaeme (3)

Nwakaeme kalmak istiyordu ama...

Nwakaeme'nin sözleşme konusuna değinen Abdullah Avcı şunları söyledi; "Ben kulübün teknik direktörüyüm. Nwakaeme'nin Kalıp kalmaması ile ilgili kararlarımı söylerim. Kulübü borçlandıracak, ille bu olsun durumu hiç bir yerde ama, ne Trazonspor’da, ne Beşiktaş’ta ne de Başakşehir’de oluşturmadım. Nwakaeme, burada taraftarda karşılığı olan, grubun içinde saygınlığı olan, benle iletişimi son derece iyi olan, karşılıklı saygının olduğu bir durum var. Kalmasını da zaten konuşmuştuk. Kendi de “Kalmak istiyordu” lig oynanırken 2,5 ay önce söyledi.  Öteki tarafını Başkan, Yönetim Kurulu süreci takip edip karar verecekler" dedi.

Edin Visca'dan Sakatlık Sonrası İlk Açıklama Edin Visca'dan Sakatlık Sonrası İlk Açıklama

ahmetcan kaplan (2)

Trabzon’un yüzü yapalım bu çocuğu

Ahmetcan'a gelen teklife de değinen Abdullah Avcı, "Ahmetcan Trabzonspor alt yapısının önemli kaynaklarından bir tanesi. Şampiyon olan takımın kendi kayağından 5 - 6 tane oynayan veya kadro içinde bulunan oyuncusu var. Bu çok değerli bir şey. Gittiğimde antrenmandaydı, A takımdaydı. Harifa fizik, sol ayak, stoper, gelişime açık, ne verirsen uygulamaya çalışıyor. Tek söylediğim şuydu: Biz Trabzon’un yüzü yapalım bu çocuğu. Bu şekilde eğitim yapalım. Zaten elimde 2 tane stoper var. Sol bek, Egemen ve Orhan hoca var. Hem de bölgesel çalıştırılabiliriz. Fırsat geldi bunu çok iyi kullandı. Bugün konuşuluyor Avrupa’da. Bana da geldi. Ciddi yerlerden yatırım amaçlı teklifler var. Kulübe gelsin, oyuncunun kulübün menfaatleri doğrultusunda, kararlar veririz" dedi.