Burak Yılmaz'dan dikkat çeken Trabzonspor sözleri! Burak Yılmaz'dan dikkat çeken Trabzonspor sözleri!

Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne veda ettiği Kopenhag maçı sonrası Teknik Direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı: " Bu seviyeler kolay seviyeler değil. Nem oranı çok yüksek. İki takım için de çok zor. Futbolda bunlar var. Oyun, istek, plana sadık olarak memnunum. Önemli işler yaptılar oyuncularım. Tebrik ediyorum. Avrupa Ligi'nde devam edeceğiz. Hoşgörü istiyorum. Bu takım Trabzon şehrinin takımı. Oyuncularımıza, bizlere hoşgörü istiyorum. Bu bir oyun ve dünyanın sonu değil. 4 gün sonra tekrar büyük bir takımla Galatasaray'la maçımız var. Hayat devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Avcı, "Oyuncu grubu her şeyi sonuna kadar denedi. Şampiyonlar Ligi'nde devam etmek istiyorduk. Bu seviyede, girdiklerinden bazılarını değerlendirmen gerekiyor yoksa cezalandırılabiliyorsun. Oyuncularım iki maçta da her şeyi denedi. Kazanabileceğimiz müsabakaları kaybettik ve elendik. Taraftarlarımız bir süreye kadar çok destek verdiler, sonrasında da onların duyguları karışabiliyor. Oyuncuya da oyuna da oyunun gidişatına da biraz hoşgörü bekliyorum. Geldikleri için teşekkür ediyorum. Bu seviyede 5-6 tane pozisyona girmek iyidir. Kendi ligimizde top bizdeyken oynayan bir takımız. Top bizdeyken temas yapma gibi bir durumumuz oluşmaz. Oyunu bunun üstünden anlatamayız. Bugün üstün oynadık, sadece topu içeri geçiremedik. 1,5 senedir Trabzonspor'da harika şeyler yapılıyor. Benim yolum uzun bir yol, bunu herkes bu şekilde bilsin. Şehir bana çok destek verdi, destek vermeye devam ediyor. Zaman zaman onların da heyecanlarını anlayabiliyorum, hoşgörüye davet ediyorum. Burada gerçek olan Trabzonspor. Daha iyi hale nasıl gelebilir, bunun için çalışıyoruz." açıklamalrında bulundu.