Trabzonspor Play-Off turu ilk maçında bu akşam saat 22.00’da Danimarka ekibi Kopenhag karşısına çıktı. Mücadele Danimarka ekibinin 2-1 üstünlüğü ile son buldu.  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kopenhag maçı sonrası basın karşına geçerek açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kayserispor'a kaybetmiyor! İşte rekabetten rakamlar Trabzonspor Kayserispor'a kaybetmiyor! İşte rekabetten rakamlar

"Rakibimizin en önemli silahlarından birisi faul yapmak"

Abdullah Avcı, "Çok güzel bir atmosfer böyle bir baskı oluşturacak bir atmosfer olacağını biliyorduk. Oyun olarak rakibimizin en önemli silahlarından birisi yüksek şiddetle koşu yapmak ve faul yapmak. Yani sert topa gitmek. Biz oyunu bugün başından sonuna kadar dominant ve topa sahip olarak oynamayı planladık. Ve oyunda böyle başladı. İlk yediğimiz gole kadar ayağımızdaki toptan kaybettiğimiz baskıdan yediğimiz bir gol oldu. Oyun ilk yarının sonuna doğru genel olarak gene bizim üstünlüğümüzde ama rakibinde zaman zaman oyuna girip çıktıkları bölümler vardı. İlk yarıda özellikle kötü pastan kötü kontrolden net kaçırdığımız giremediğimiz pozisyon vardı. Biri Kouassi’nin bir trezeguet’in. İkinci yarıda da tekrar oyunu domine edip topa daha fazla sahip olup pasla rakibimizi ikinci ceza sahasına itebileceğimizi biliyorduk. Bununla ilgili opsiyonlar çalışmıştık." açıklamalarında bulundu.

"Gruplara kalacağımıza son derece inanıyorum"

İkinci maça dikkat çeken Avcı: "Oyunda hem duygumuzla hem de aklımızdaki plana sadık kalarak topa daha fazla sahip olmaya devam ettik. Oyunun sonuna kadar dominant oyunumuz devam etti. Oyunun hakkı belki mağlubiyet değildi. Girdiğimiz pozisyonlar var. Özellikle ikinci yarıda. Bulduğumuz gol var. Bugün skor olarak kaybettik belki ama oyun olarak kazandık. Bugünkü oyun bir teknik adam olarak beni çok derece mutlu etmiştir. Bu oyunun ikinci rövanşında Trabzon’da o muhteşem taraftarımızın rakip taraftardan daha fazlasını yapacak sayısal olarak daha fazla olacak Trabzonspor taraftarı. Bugün oyundan çıkarken bunu hissettim. Turu atlayacağımızı play off’dan çıkıp gruplara kalacağımıza son derece inanıyorum. Her türlü detayı ikinci maçta daha iyi kullanıp gruplarda olacağımızı düşünüyorum. Yarından itibaren Cumartesiye kadar ligin iyi takımlarından Antalyaspor ile oynayacağız. İyi dinlenme ile hafta sonundaki lig müsabakasına hazırlanıp daha sonra ikinci Kopenhag maçına döneceğiz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Son derece mutluyuz. Skor olarak değil ama oyun olarak. Bu oyunu geliştirerek devam edeceğiz. Taraftarımıza da teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Dorukhan benim tercihim"

Ardından basından gelen soruları cevaplayan Avcı, “Soru yine oyuncu üzerinden. Ben bu oyuna hiçbir zaman oyuncu üzerinden bakmadım. Bir organizasyon oyunu olarak baktım. Kouassi bir kenar oyuncusu Djaniny bir kenar oyuncusu değil. Dorukhan benim tercihim. Merkez orta sahada Siopis daha tek oynadığı için. Birde hastalıktan çıktığı için. Oyuncu üzerinden değil oyun üzerinden komplike bir 11 çıkan ve girenlerle beraber 14-25 oyuncu Oyun organizasyonu üzerinden konuşursak daha iyi olur. Tercihler benim. Oyun organizasyonunda bugün dominant bir oyun vardı. Pozitif ve olumlu tarafından bakalım." dedi.