Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Kazanmak için oynayacağız." dedi.

Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda  yarın saat 22.00'da Kızılyıldız'a konuk olacak. Rajko Mitić Stadı'nda oynanacak karşılaşmayı Portekizli hakem Joao Pinheiro yönetecek. Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı maç öncesi basın karşısına çıktı. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Avcı, "Kazanmak için oynayacağız." dedi.

FgBHgRIWAA495hG

Teknik Direktörü Abdullah Avcı oynanacak maçı şu sözlerle değerlendirdi:"Çok önemli bir futbol kültürüne tarihine geçmişine sahip olan Kızılyıldız takımı ile yarın bir müsabaka oynayacağız. Köklü bir futbol kültürüne sahipler. Takım olarak UEFA’da çok üst sıradalar. Saygı duyduğumuz güçlü bir rakip. Biz de Trabzonspor olarak da önemli bir futbol şehri bir futbol kulübü ve tarihiyle geçmişi başarılarla dolu bir kulübüz. Taraftarlarımızı mutlu etmek için ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için en iyisini yarın yapmaya çalışacağız. Rakibimiz son 7 müsabakadır formasyonunu değiştirdi. Kazanmak için oynayacaklar. İç sahada özellikle taraftarlarıyla beraber çok etkili bir takım. Biz de deneyimli tecrübeli oyunculara sahibiz. Bu baskıda, bu ortamda en iyisini yapabilecek hem oyuncu hem takıma sahibiz. Önümüzde iyi bir fırsat var. Eğer yarın buradan kazanıp çıktığımızda grubu en tepede bitirme şansımız var. Ama hiçbir maç kolay olmuyor. Ve maç içinde kolaya veya zora giriyor. Hem ülkemizi hem kendimizi en iyi şekilde yarın temsil edeceğimizi düşünüyorum. Yarın da tüm Türk takımlarına Avrupa kupalarında oynayacakları müsabakalarda başarılar diliyorum. Umarım bütün takımların kazandığı bir gün olur geçen sefer gibi.”

"Avrupa’da herkes kazanmak ve oynamak ister"

Avcı, Kızılyıldız Teknik Direktörü Milos Milojevic'in 'Lig daha çok önemli' sözlerine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Avcı, "Bu tür açıklamalar her teknik adam ya da kulüp tarafından yapılabiliyor. Kızılyıldız UEFA sıralamasında çok yukarılarda bir kulüp. Geçmişi başarılarla dolu. Uluslararası arenada Avrupa’da herkes kazanmak ve oynamak ister. Kızılyıldız da bunu yarın sonuna kadar zorlayacaktır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"Kasım ayı itibariyle en iyi noktaya geleceğiz"

Yapılan oyun planı hakkında Avcı, "Bu konuda anlatacağım çok şey var onu devre arasında kampta anlatırım. Kısaca özetini söylersek, bence çok iyi yolda gidiyoruz. Her kulvarda ve en tepedeyiz. Ve oynayan oynamayan geçen seneden beri 19 oyuncu sirkülasyonu olmuş. İlk 11’in içinde ortalama 7-8 tane sirkülasyon olmuş. Ve buna rağmen şu an itibariyle ligde 11 maçın 6 tanesinde gol yememişiz. Kasım ayındaki Dünya Kupası arası ile beraber antrenman tekrarlarımız, taktiksel çalışmalarımız daha fazla olacağı için maç trafiğinden dolayı bugünlerde onları çok fazla yapamıyoruz hızlı mesafe kat ederken Kasım ayı itibariyle en iyi noktaya geleceğimizi düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Ff_O0GYX0AQc6Nq

"Maxi Gomez cezalı, Djaniny içerde iyileşti"

Djaniny'ni iyileştiğini dile getiren Avcı, şu sözleri kullandı: "Rotasyon konusu bu hala çok konuşuluyor ülkede. Biz biliyorsunuz geçen hafta 7 günde 3 tane müsabaka oynadık. Ve seyahatlerimiz çok fazla, Ona rağmen oradan çok iyi çıktık. Çok fazla rotasyon yani değişiklik yapacak bir durumum yok. İdeale yakın bir kadroyla yarın sahada yerimizi alacağız. Maxi Gomez cezalı, Djaniny içerde iyileşti."

FgBHjR8WABcc8fH

TFF'den Trabzonspor'a yakışan ödül! TFF'den Trabzonspor'a yakışan ödül!

"Kazanmak için oynayacağız"

Kızılyıldız karşılaşmasında kazanmak için oynayacaklarını söyleyen Avcı, "Bir teknik direktör beraber kalacağım diye oyuna başlamaz. Kazanmak için bütün şartlarımızı zorlayacağız. Beraberlik bize iyi mi gelecek sonuç böyle biterse ne gelecek onu bilmiyorum. Rakip ne yapacak, biz ne yapacağız onu bilemiyorum. Ama kazanmak için oynayacağız." dedi.

"Vize ayrılan tarafta biletler tükendi"

Son olarak Avcı, “Yarın oynanacak maçta ‘Nasıl bir Kızılyıldız bekliyorsunuz?”  sorusunu cevapladı. Avcı şu yanıtı verdi: "Kızılyıldız Avrupa liginde başka formasyonda kendi liginde başka formasyonda oynuyor. Kendi ligini domine ediyor. Ve özellikle son 7 maçtır 4-2-3-1 formasyonunda oynuyor. Onlar da yarın kazanmak için her şeylerini deneyecekler. Çünkü kendi evlerinde muhteşem taraftarlarının önünde oynayacaklar. Bizim için de özellikle bize ayrılan tarafta biletlerin tükendiğini biliyorum. Bizi desteklemek için komşu ülkelerden ve ülkemizden buraya kadar gelen taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum."